Zvezda “stotkom” u Železniku do čela ABA lige

February 6, 2018, 8:23 am

Crveno-beli su od početka diktirali ritam meča koji su otvorili sa 12:0, ali povremena ležernost u odbrani omogućila je domaćinu da 25 minuta bude u igri za rezultat.

To je razbesnelo trenera Dušana Alimpijevića koji je sredinom trećeg perioda nekoliko puta žestoko “podviknuo” svojim igračima u polupraznoj hali u Železniku, što je urodilo plodom.

Gosti su “stegli” odbranu, a iz toga je poraslo i samopouzdanje u napadu, pre svega u spoljnem šutu, pa je usledio surov “rafal” Ročestija, Feldina, Enisa i Dobrića za osam trojki i na kraju laganu pobedu Zvezde u predgrađu prestonice.

Zvezdu je predvodio Džejms Feldin sa 19 poena (7/8 iz igre, 3/4 trojke), a odličan je bio i Alen Omić sa 12 (5/8) uz pet skokova i četiri asistencije. Tuzlak je “nosio” igru Zvezde u prvom periodu kada su crveno-beli diktirali ritam meča kroz reket.

Po 11 poena dodali su Milko Bjelice (većinu u prvom poluvremenu) i Ognjen Dobrić (sve u drugom) koji je nastavio svoj trojkaški spektakl sa još tri pogotka sa distance.

Dvocifren učinak imao je još Dilan Enis, uz četiri asistencije i tri skoka. Solidan doprinos dali su takođe i Dejan Davidovac sa devet, te sa po osam poena Stefan Janković i Tejlor Ročesti, koji je imao i osam asistencija.

FMP je predvodio Filip Čović sa 19 poena, uz po pet asistencija i izgubljenih lopti, a i on je sjajno šutirao za tri poena (5/6). Pratili su ga Apić sa 11, te Nenadić i Odžo sa po deset poena.

Zvezda je novi lider regionalnog takmičenja sa učinkom 16-3, a u poslednja tri kola igraće protiv Zadra (d), Igokee (g) i Cibone (d). FMP je i definitivno ostao bez šansi za plej-of, šesti je sa 9-10, ali može do pete pozicije (moguće da će voditi u Evrokup) u mečevima sa Megom (g), Olimpijom (d) i Budućnošću (g).