Zvezda povela protiv Partizana

May 14, 2024, 4:45 am

Ekipa Crvene zvezde slavila je u prvoj utakmici plej-of finala ABA lige protiv Partizana rezultatom 85:82. Crveno-bijeli tako vode 1:0 u finalnoj seriji.

Partizan je otvorio dosta dobro, dosta sigurnije nego što je to uradila ekipa Zvezde. Brži protok lopte, bolaj realizacija i to pogoto raspoloženog kapitena crno-bijelih Kevina Pantera bilo je ’’gorivo’’ na kojem je Partizan išao kada je u pitanju prvi dio igre.

Zvezda je proigrala onog momenta kada se na parketu pojavio Miloš Teodosić. Međutim, ono što je mučilo Crvenu zvezdu jeste  realizacija slobodnih bacanja.

Ako je Teodosić razdrmao ekipu Zvezde, to je isto uradio Aleksa Avramović za tim Partizana. Avramović je već sredinom druge četvrtine bio prvi dvocifren uključujući igrače oba tima.

Izgledalo je kao da će Partizan na poluvrijeme sa prednošću, međutim, Sferopulos je uspio da probudi svoju ekipu. Bolja igra u napadu prije svih Jaga, a isto na drugom kraju parketa, u odbrani, Gedraitisa doprinjela je da na pauzu odemo u egalu – 39:39.

Drugo poluvrijeme je počelo električno.

Vođstvo se smjenivalo, a igrači bili inspirisani.

Ono što je posebno ostavilo pečata na drugi period igre, naročito treću četvrtinu jeste suđenje. Svirao se svaki kontakt i činilo se da su sudije dosta umrtvile ritam u ’’Pioniru’’.

Bila je to dosta tvrda utakmica sa dosta prekida. Poput Partizana i Zvezda je imala maksimalnih +9, ali nije uspjela da ih održi.

Posebno je bio odbar Naneli koji je preuzeo tu palicu vođe od Avramovića i Pantera iz prvog poluvremena.

Najefikasniji u crveno-bijeloj ekipi bio je Jago dos Santos sa 18 koševa, po 14 imali su Mitrović i Teodosić, a 12 je imao Dejan Davidovac.

Sa druge strane, u Partizanu najraspoloženiji je bio Džejms Naneli sa 27 datih koševa, a dvocifreni su još bili Panter sa 13 te Avramović sa 10 poena.

Titulu u ABA ligi brane košarkaši Partizana, naredna utakmica je na programu 15. maja od 19:30.