Završen Banjalučki m:tel polumaraton: Kiplimo i Jevtićeva najbrži

May 14, 2017, 11:00 am

Kiplimo je 21 kilometar pretrčao za 1.04:07 čas a drugo mjesto uzeo je Tomaš Nađ iz Mađarske 1.11.14. Kao treći trku je završio Lajoš Berenc iz Mađarske u vremenu 1:11:18. Najbrži takmičar iz Bosne i hercegovine je Srđan Samardžić koji je završio trku na 6. mjestu, dok je najbrži Banjalučanin Igor Mitrović.

Kod žena prva na cilj je stigla Olivera Jevtić iz Srbije, a 21 kilometar je pretrčala za 1 sat 16 minuta i 49 sekundi. Druga je Marija Lalić, a treća je kroz cilj prošla Danijela Kuna.
Atletičarka Bosne i hercegovine Lusija Kimani, polumaraton je završila na četvrtom mjestu. Jelena Kosić je najbrža Banjalučanka, a ona je završila peta. Završena je “Nektar fun run” u dužini od tri kilometra, a tu dionicu su najbrže pretrčali Zoran Bakić i Marija Mršić.