Završen 3×3 turnir u Šamcu, uručene nagrade najboljima (VIDEO)

July 27, 2024, 4:22 pm

Sinoć je u Šamcu održan 3×3 turnir na kom je učešće uzelo 45 ekipa u seniorskoj, juniorskoj I konkurenciji veterana, a takmičili su se I kadete I pioniri. Najboljim učesnicima turnira u seniorskoj, juniorskoj I konkurenciji veterana uručene su novčane nagrade.

Od ukupno 45 ekipa koje su uzele učešće na 3×3 turniru u Šamcu u konkurenciji seniora takmičilo se 15, u konkurenciji junior I veteran po šest ekipa, koliko je bilo I pionirskih , dok je u konkurenciji kadeta  bilo 12 ekipa. Prema rečima organizatora ovo je do sada najmasovniji 3×3 turnir održan u Šamcu.

„7 godinu za redom iz Košarkaškog kluba „Šamac“ organizujemo turnir u Šamcu. Ove godine, po brojnosti ekipa, to je najveći turnir do sada. Ekipe su iz Srbije, Hrvatske, BiH. Međunarodnog je tipa. Ove godine, zaista, uživamo u dobrom basketu. Najjače ekipe iz regiona su ovdje prisutne. Turnir se igra po FIBA pravilima 3×3“ kaže Zoran Cvjetković, organizator 3×3 turnira

Za najbolje na turniru obezbijeđene su novčane nagrade. Među seniorima to je bila ekipa 3×3 Banja Luka, koja je u finalu savladala ekipu  ekipu Stomatologija Zrnić iz Laktaša. Pobjednicima turnira pripala je novčana nagrada od 2.000 KM, dok je drugoplasirana ekipa osvojila nagradu od 1000, a trećeplasirana od 500 KM.  Kada su u pitanju junior prvo mjesto pripalo je ekipi “Intral” Banja Luka. Oni su u finalu savladali ekipu “3×3 Doboj” i osvojili novčanu nagradu od 300 KM, dok je drugoplasiranoj ekipi pripala nagrada od 100 KM. U konkurenciji veterana najuspješnija ekipa je bila „Razonoda“Doboj, koja je u finalu savladala ekipu “Komšije” iz Modriče. Najbolja ekipa veterana nagrađena je sa 300, a drugoplasirana sa 100 KM. Najbolji među pionirima bili su 3×3 Rookie iz Dervente koji su savladali ekipu TIM trade Modriča, a kod kadeta ekipa KGH Projektovanje koja je bila bolja od ekipe PZ Dedina, obe iz Dervente. Karavan lige Nikšićko 3×3 RS do sada je bio u 13 gradova, a nakon Šamca nastavlja dalje u Brod.

„Nalazimo se u srcu Posavine, nekome, da kažem, početku samog razvoja 3×3 basketa RS. Ovo nam je kraj paklenog 7 mjeseca sa turnirima. Za nama je jedno 12 turnira koje smo odigrali. Imamo odigrati još 4 turnira do kraja mjeseca“ ističe Aleksandar Seferović, komesar lige Nikšićko 3×3 RS

Generalni pokrovitelj 3×3 turnira bila je opština Šamac

„Prvenstveno samo radostan zbog organizatora koji, zaista, ovih 7 godina ulažu trud u ovaj turnir, da iz godine u godinu bude na višem nivou.  To je postignuto, ne samo brojnim sponzorima i prenosom putem televizije „Arena“ nego i brojem posjetilaca. Brojne su manifestacije kada je riječ o Šamačkom ljetu koje okupljaju ne samo stanovnike Šamca nego i iz okoline“ priča Đorđe Milićević, načelnik opštine Šamac

Šamačko ljeto, u okviru kojeg je održan 3×3 turnir trajaće sve do 14. avgusta.