Vučić i Lavrov razgovari o Republici Srpskoj i Kosmetu

August 26, 2025, 11:46 am
Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić razgovarao je sa ministrom spoljnih poslova Rusije Sergejom Lavrovom.

“Ministra Lavrova sam obavijestio i o unutrašnjoj situaciji, posebno kada je u pitanju stanje na Kosovu i Metohiji i pokušajima stalnog progona našeg stanovništva sa vijekovnih ognjišta, kao i ćutanju najvećeg dijela međunarodne zajednice. Dogovoreno je da nastavimo da radimo na razvoju naših odnosa u različitim oblastima” istakao je Vučić, prenosi RT Balkan.

U dugom i srdačnom razgovoru sa ministrom spoljnih poslova Ruske Federacije Sergejom Lavrovim razmotrili smo bilateralne odnose, dogovorili dalje unapređenje ekonomske saradnje, učešće u zajedničkim projektima, i istovremeno analizirali političke odnose, sa željom za daljim unapređenjem komunikacije i saradnje u različitim forumima, organizacijama i institucijama na međunarodnom nivou – napisao je Vučić na Instagramu.

Istovremeno, kako je rekao, “razmotrili smo situaciju, prije svega političku, u regionu, u Bosni i Hercegovini, krizu koja je spolja izazvana, sa stalnim napadima na Republiku Srpsku”.

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *