Stanišljević je rekao da je od navedenog iznosa u republički budžet uplaćeno oko 100.000 KM.
“Kada je riječ o strukturi imovinske mase, imamo jednu zgradu i četiri stana, 17 teških mašina i šlepera, četiri vozila visoke klase i dosta informatičke opreme”, precizirao je Stanišljević.
On je dodao da oduzeta imovina najviše potiče iz krivičnih djela zelenaštva, neovlaštene proizvodnje i prometa droga, falsifikovanja kreditnih kartica, nedozvoljenog organizovanja igara na sreću, primanja mita, protivzakonitog posredovanja, iznude i pranja novca.
“Kada je riječ o kapacitetu za smještaj imovinske mase, raspolažemo velikim magacinom koji je dobro obezbijeđen i opremljen, kao i priručnim magacinom u okviru Agencije, dok, po pitanju stručnih kapaciteta možemo odgovoriti potrebama upravljanja svim vrstama imovine, jer imamo dovoljno ekonomista, pravnika, inženjera i stručnjaka iz poljoprivrede”, rekao je Stanišljević.
Govoreći o planovima za ovu godinu, Stanišljević je istakao da u Agenciji imaju određene prijedloge izmjena Zakona o oduzimanju nelegalno stečene imovine, po ugledu na rješenja iz zemalja okruženja.
“U svakom slučaju, postojeći zakon nas ni sada ne ometa u radu, ali smo uočili određene specifičnosti i vidjeli rješenja zemalja iz okruženja za koja mislimo da ih i mi možemo primijeniti”, rekao je Stanišljević.