Ovog vikenda u Banjaluci je održan osmi atletski miting “Vivia Run&More” na kojem je učestvovalo više hiljada profesionalnih atletičara, rekreativaca i djece iz cijelog regiona.
U polumaratonskoj trci održanoj jutros pobijedili su Rus Vjačeslav Sokolov i Slađana Stamenković članica Crvene zvezde iz Beograda. Po osmi put održan je sportski vikend “Vivia Run&More” koji se sastoji od nekoliko trka.
U subotu su priliku da uživaju imali mališani i učenici,te ljubitelji obojene trke koja je privukla najviše učesnika.
U nedjelju su održane trke na pet i 10 kilometara, te polumaratonska trka.
U trci na 10 kilometara slavio je Mlađan Samardžić, dok je u polumaratonu najbrži bio Rus Vjačeslav Sokolov, koji trenutno živi u Novom Sadu.
“Malo sam razočaran jer sam mislio da ću ostvariti svoje najbolje vrijeme, ali na kraju sam kasnio šest sekundi zbog moje greške. U samom finišu trka pogrešno sam ušao u kružni tok i morao sam da se vraćam. Staza je bila malo klizava jer su se ulice prale nakon sinoćnje obojene trke. Pored svega zadovoljan sam i uživao sam u ovoj trci. Imali smo dva lijepa kruga u prelijepom gradu Banjaluci”, rekao je Sokolov nakon trke.
Titulu u ženskoj konkurenciji, kao i prošle godine, osvojila je članica Crvene zvezde iz Beograda Slađana Stamenković. Bila je ubjedljiva u trci koju naziva najboljom u regionu i primjerom dobre organizacije.
Organizatori “Run&More” vikenda obavili su sjajan posao. Uz podršku policije Repubike Srpske i preko 300 volontera sve je proteklo u najboljem redu.
Organizatori su se posebno zahvalili gradskim i državnim institucijama koje su podržale manifestaciju, kao i brojnim sponzorima.
Pobjednici
Metromedia RMC Banjaluka polumaraton: Vjačeslav Sokolov iz Rusije (1:08:54) i Slađana Stamenković iz Srbije (1:26:19).
Imlek 10k:Mlađen Samardžić iz BiH (00:30:51) i Tea Faber iz Hrvatske (00:38:17).
5k Team Run: je Auto IN Prnjavor(18:53), MF Grupa 1 (29:08) i Imlek protein (19:52).