Američki specijalni izaslanik Stiv Vitkof i savjetnik američkog predsjednika Donalda Trampa DŽared Kušner danas će stići u posjetu Izraelu, dok će američki potpredsjednik DŽej Di Vens doći u Tel Aviv u utorak, izjavio je američki zvaničnik za Tajms of Izrael.
Zvaničnik je rekao da će se Vens, Vitkof i Kušner tokom posjete Izraelu sastati sa premijerom Benjaminom Netanjahuom i visokim izraelskim zvaničnicima da bi dalje unapredili američki plan za prekid vatre u Pojasu Gaze.
Okružni sud u Јerusalimu otkazao je ročišta za Netanjahuovo svjedočenje u krivičnom postupku protiv njega koja su bila zakazana za ponedjeljak i utorak, navodeći kao razlog “hitne diplomatske sastanke” kojima Netanjahu mora da prisustvuje.
Netanjahuovi advokati su rekli da njihov klijent neće moći da svedoči ni u srijedu ili četvrtak zbog Vensove posjete i ceremonije polaganja zakletve za novog šefa obavještajne agencije Šin Bet, Dejvida Zinija.
(Tanjug – Foto: Arhiva)
