Bivši trener Novaka Đokovića, Boris Beker, nalazi se u pravoj panici. Em je bankortirao, em su mu dugovanja oko 60 miliona evra, em ne može da nađe grend slem trofeje, koje želi da proda i bar malo ublaži svoju očajnu situaciju.
Čuveni Nemac, sada 50-godišnjak, želi da proda sve svoje trofeje kako bi isplatio dugovanja nakon što je bankrotirao u junu 2017. Međutim, od šest grend slem trofeja koliko je osvojio, on jednostavno ne može da nađe čak pet – u pitanju su tri sa Vimbldona i dva sa Australijan opena, a izgubio je, nekim čudom, i zlatnu olimpijsku medalju.
“Gospodin Beker ne može da se seti gde su”, glasi kratko saopštenje čuvenog Nemca i jedne finansijske firme koja se u Londonu i bavi bankrotima.
Organizatori Vimbldona, Teniski savezi Nemačke, SAD i Australije, kao i Međunarodna teniska kuća slavnih saopštili su da ti trofeji nisu kod njih, javlja BBC.
A kako se uopšte Beker našao u problemima? O, pa to je posebna priča. I… uopšte nije samo finansijska.
Zvanična verzija glasi da je u junu 2017. londonski sud presudio da Boris Beker duguje kompaniji sastavljenoj od nekoliko privatnih bankara ogromnu sumu novca, te da ne poseduje dovoljno dokaza da je u mogućnosti da dugovanje otplati. Otuda i proglašavanje bankrota, a i potraga za tofejima, čija bi prodaja trebalo da olakša trogodišnju otplatu duga koja je u toku.
Ali, nije Beker samo naškodio sebi lošim poslovnim potezima. Pare je počeo da gubi i zbog načina na koji se ponašao u društvu pojedinih žena. Kako vam, ostalom, zvuči priča: Boris Beker, nekoliko piva, ruska mafija i konobarica koja mu se javila devet meseci kasnije.
Samo od turnirskih nagrada i sponzora zaradio je preko 55 miliona evra, osvojio je skoro sve, 1991. godine bio je prvi igrač sveta, a njegovi leteći voleji postali su simbol i prepoznatljiv znak koji ga je krasio. Imao je sve, a danas, ako gledamo finansijsku stranu, nema gotovo ništa. Sud je proglasio njegov bankrot. A kako su otišli svi ti milioni?
Recimo, zna se za 15-tak bez kojih je ostao zbog nekoliko piva, atraktivne konobarice, ostave za metle i DNK testa. Boris i Barbara Feltus oženili su se 1993. godine i imaju dvoje dece. Kad je Barbara drugi put bila trudna, bili su u Londonu. Smestio je ženu u bolnicu, bio je uz nju dok su trajali trudovi. Posete su se završile, Barbara je morala da ostane, a Beker krenuo nazad ka hotelu. Zaustavio se u jednom restoranu u kojem je naručio nekoliko piva, a poslužila ga je izvesna Angela Jermakova, Ruskinja koja je kasnije postala manekenka i model.
“Ne znam šta me je odvuklo u mrak. Znam samo da smo završili u nekakvoj ostavi za metle. Sledećeg jutra otišao sam kod Barbare u bolnicu, spakovali smo stvari i otišli iz Londona”, otkrio je Beker u autobiografiji.
Osam meseci kasnije stigao mu je faks s potpisom gospođice Jermakove i informacijom da će postati otac.
Ubrzo se razveo od Barbare i tu je odgovor na pitanje gde je otišao deo zarade. Naime, barem 15 miliona morao je da da svojoj bivšoj ženi koju je trudnu varao s konobaricom u japanskom restoranu.
Engleski tablodi su to iskoristili do maksimuma. Postojale su razne verzije. Jedna je bila da je u sve upletena ruska mafija koja je preko atraktivne konobarice ucenjivala tenisera, pa do one u kojoj je Jermakova sama sebe oplodila zadržavši dragoceni materijal nakon oralnog seksa.
Nemac je najpre odbijao da prizna dijete, koje je jako ličilo na njega. Pristao je na DNK test i na kraju priznao da je dete – njegovo.
“Preuzimam odgovornost za malu Anu. Brinuću se za nju i pružiću joj sve što treba. Deca su najvažnija, uradiću ću sve da odraste srećna”, rekao je tada Beker, koji je 2008. kratko bio veren za Alesandru Majer Volden, čiji je otac bio njegov menadžer. No, to nije potrajalo.
Već sledeće godine oženio se holandskom manekenkom Šarleli Kersenberg, s kojom ima sina Amadeusa.
“Zašto me žene smatraju privlačnim? Nemam pojma. Nisam preterano lep, niti previše bogat, nisam Adonis, a ni muškost mi nije nešto posebno. Mislim da mi muškarci nismo stvoreni za monogamiju”, rekao je svojevremeno Beker.
Jedan od najdominantnijih tenisera kraja 80-ih osvojio je Vimbldon kao 17-godišnjak, najmlađi je osvajač najprestižnijeg grend slem turnira. Proporcionalno rastu slave, raslo je i zanimanje žena za Borisa Franca Bekera. Žene je menjao kao loptice, a izlete u druge krevete skupo je platio. Trofeje jeste osvajao, ali… život mu se toliko raspao, da sada čak ni ne zna gde su.
A mnogo mu trebaju. Iz tužnog razloga, da bi ih prodao jer je mnogo zaglibio.
BLIC