Borjana Krišto, član Komisije i predsjedavajuća Predstavničkog doma BiH kazala je nakon sjednice novinariam da se ovi prijedlozi trebaju urediti zakonom i da BiH mora imati političku odgovornost.
„Ali ne treba zanemariti činjenicu da smo mi još uvijek pod svojevrsnim protektoratom, jer i živimo u ustavnom riješenju koje je nametnuto i mi ne možemo govoriti o BiH kao o demokratksoj državi jer je to ipak Ustav koji nema demokratski legitimitet.
Dakle o svim stvarima treba se dogovarati i razgovarati i uvažavati, dakle trebamo krenuti od ustavne reforme, pa onda stvarati ambijent, odnosno ustavni temelj za donošenje određenih reformi koje su nam uvijet za EU, a između ostlaog i onih koje se tiću pravosuđa“, rekla je Krišto.
Aleksandra Pandurević, zamjenik predsjedavajućeg Ustavno-pravne komisije kazala je da joj je drago da su kolege iz FBiH, na neki način, pokazale spremnost da o ovome razgovaramo i da nisu u startu bili negativni.
„Ovo tumačim, ne kao njihovu podršku zakonu, nego spremnost da tražimo rješenje. Vidjećemo, sačekaćemo i stav Savjeta minsitara BiH, odnosno nadležnogm inistarstva, Ministarstva pravde i nadam se da ćemo otvoriti jedan proces kako doći do konačnog rješenja”, navela je Pandurevićeva.
(Nezavisne)