List piše da bi taj tim trebalo da analizira najviši državni akt i da predloži koje bi to odredbe morale da budu promijenjene u nastavku evropskih integracija.
Poslanik SNS-a i član Odbora za ustavna pitanja Veroljub Arsić rekao je da će o promjenama Ustava najprije razgovarati lideri stranaka i stručnjaci za ustavno pravo.
“Novosti” pišu da političkih prepreka za korekciju Ustava nema, jer u ovom mandatu sve parlamentarne stranke i vlasti i opozicije smatraju da je neophodno da taj posao dođe na dnevni red.
Član Predsjedništva Saveza vojvođanskih Mađara Balint Pastor rekao je listu da je Ustav zreo za promjenu i da su ovoj stranci važne odredbe o ljudskim i manjinskim pravima, nadležnosti Vojvodine i teritorijalnoj organizaciji zemlje.
Šef poslaničke grupe opozicione Demokratske stranke Borko Stefanović istakao je da je njegova stranka spremna za izmjenu vrhovnog akta zemlje, “ne zato što promenu Ustava traži EU, već što više ne prati potrebe života u Srbiji”.
On smatra da su neophodne promjene izbornog sistema odredbi o ljudskim i manjinskim pravima i položaju Kosova i Metohije.
Član skupštinskog Odbora za ustavna pitanja iz Nove demokratske stranke Janko Veselinović smatra da je neophodno promijeniti izborni sistem, ali da su potrebne i izmjene koje se tiču regionalizacije, položaja Vojvodine, prava na zdravstvenu zaštitu i školovanje.
(Večernje novosti)