U prvom derbiju sezone Čelsi i Liverpul podijelili bodove

August 14, 2023, 6:33 am

U derbiju 1. kola engleske Premijer lige na stadionu “Stamford Bridž” igrali su Čelzi i Liverpul. Utakmica je završila rezultatom 1:1, a timovi su podijelili bodove.

“Crveni” su bolje otvorili utakmicu i pritiskali Čelzi koji nije mogao da se oslobodi pritiska.

Taj pritisak je došao na naplatu u 18. minuti, Mohamed Salah je odlično primio loptu i u centimetar preciznim pasom pronašao kolumbijskog krilnog napadača Luisa Diaza koji je u padu odlično šutirao i pogodio mrežu Roberta Sančeza.

Ipak, poslije toga situacija na terenu se promijenila i “Plavci” su preuzeli kontrolu nad sredinom i vratili se u utakmicu.

Gol za izjednačenje došao je u 37. minuti. Poslije jednog slobodnog udarca, Ben Čilvel je glavom poslao loptu preko cijele odbrane Liverpula, a Aksel Disasi, debitant u dresu Čelzija, sjajno se snašao i matirao Alisona.

Obje ekipe su napadale do samog kraja utakmice, a posebno se mogu izdvojiti prilike u sudijskoj nadoknadi kada je Darvin Nunjez šutirao na jednoj, a samo minut kasnije Nikolas Džekson na drugoj povukao kontru i dodao do Mihajla Mudrika koji ipak ne uspijeva savladati golmana Liverpula.

Obje ekipe su ušle u prilično drugačijim sastavima nego na šta smo navikli prošle sezone i sigurno da im je još potrebno uigravanja, ali su priredili odličnu utakmicu za početak sezone, navodi “Avaz”.