Turista pao sa litice i poginuo tokom izleta u Italiji

June 21, 2025, 10:40 am

Poljski turista (43) poginuo je na jezeru Garda u Italiji nakon što je pao sa stijene dok je vozio bicikl sa prijateljima.

Incident se dogodio juče oko 15 časova na putu koji je poznat po brojnim krivinama i tunelima, piše La Republika.

Prema izjavama svjedoka, biciklista se zaustavio pored puta, navodno zbog fiziološke potrebe, a potom je iznenada pao i preletio gotovo 100 metara, završivši u vodi.

Spasilačke ekipe, uključujući Obalsku stražu, vazdušno spasilačku službu, vatrogasce, alpsku spasilačku jedinicu i policiju, brzo su intervenisale, ali su mogli samo da potvrde smrt muškarca.

Njegovo tijelo pronađeno je u jezeru Garda.

Istraga je u toku kako bi se utvrdilo kako je došlo do pada i zašto je biciklista izgubio ravnotežu, prenosi Tanug.

(Tekst: Tanjug – foto: Agencije) 

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *