Tramp: Stupio na snagu prekid vatre između Irana i Izraela

June 24, 2025, 6:39 am
Predsjednik SAD Donald Tramp izjavio je da je prekid vatre između Irana i Izraela stupio na snagu i zatražio da se primirje ne krši.

“Primirje je na snazi. Molim vas, nemojte ga kršiti”, napisao je Tramp na društvenoj mreži Truth Social..

Tramp je ranije potvrdio da je sporazum o prekidu vatre između Izraela i Irana dogovoren, oko četiri sata nakon što je objavio da je postignuto “potpuno primirje” između dvije države.

“Izrael i Iran su mi se obratili, gotovo istovremeno, i rekli: Mir! Znao sam da je vrijeme upravo sad. Svijet i Bliski istok su pravi pobejdnici” napisao je Tramp na svojoj društvenoj mreži Truth Social.

 

On je dodao da će obe države u budućnosti osetiti “ogromnu ljubav, mir i prosperitet. Imaju toliko toga da dobiju, a toliko toga da izgube ako skrenu s puta pravednosti i istine”

“Budućnost Izraela i Irana je neograničena i puna velikih obećanja. Bog vas blagoslovio” napisao je Tramp.

Iranski televizijski kanal Pres TV javio je da je stupio na snagu prekid vatre sa Izraelom nakon nekoliko raketnih lansiranja od strane Teherana.

“Prekid vatre je počeo” navodi se u objavi.

RTRS

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *