Teslić: Završeno asfaltiranje pristupnog puta do pećine Rastuše (FOTO/VIDEO)

October 21, 2025, 3:32 pm

U Tesliću je završeno asfaltiranje pristupne saobraćajnice do pećine Rastuša. Riječ je o projektu realizovanom u okviru program “Via Dinarica”, a radove je obišao i gradonačelnik Teslića Milan Miličević.

Postojanje kvalitetne i prstupačne infrastrukture od izuzetnog je značaja za razvoj turizma, a asfaltiranjem preostalih nekoliko stotina metara pristupunog puta do pećine Rastuša, nastavljen je kontinuitet ulaganja, kada je u pitanju ovaj spomenik prirode, ističu u Turističkoj organizaciji grada Teslića.

Program „Via Dinarica“ implementira i sufinansira Razvojni progam Ujedinjenih nacija u BiH, a finansira italijansko ministarstvo spoljnih poslova i međunarodne saradnje, putem italijanske agencije za razvojnu saradnju.

Za sufinansiranje projekta sredstva su izdvojena i iz Turističke organizacije, te Gradske uprave Teslić.

U proteklom periodu bilježi se kontinuitet rasta broja kako pojedinačnih tako i organizovanih posjeta, a ovaj lokalitet sve češći je izbor i kada su u pitanju učeničke ekskurzije.

Pećina je od Teslića udaljena 17 kilometara, a tokom prethodnih godina rađeno je na uređenju unutrašnjosti, ali i sadržaja u neposrednoj blizini.

TV K3 (Foto: TV K3)

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *