Teovi Klipersi ubjeljivi protiv Bogdanovih Kingsa, Јokić odličan

January 14, 2018, 11:56 am

Miloš Teodosić i Bogdan Bogdanović odigrali dobar meč za svoje ekipe. Nikola Јokić odličan u debaklu Denvera, dok Bobi Marjanović ponovo nije igrao.

Miloš Teodosić postigao je 11 poena (tri trojke) u pobjedi svog tima, a uz to je imao i pet uspješnih dodavanja, dok je Bogdan Bogdanović meč završio sa 13 poena, uz pet asistencija.

Meč je riješen već u prvom poluvremenu, koji su domaći dobili rezultatom 64:45, da bi do kraja samo održavali prednost.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je sjajni Lu Vilijams sa 26 poena, dok se na drugoj strani istakao Vili Koli-Stajn sa 23 poena i 13 skokova.

Klipersi su novom pobjedom zadržali šanse da se nađu u plej-ofu Zapadne konferencije (poslije dva mjeseca ponovo na polovičnom procentu uspješnosti, 21–21), dok su Kingsi i dalje ubjedljivo poslednji na Zapadu sa skorom 13–29.

U ostalim mečevima, L.A. Lejkersi slavili su u Dalasu poslije produžetka sa 107:101, dok je Oklahoma odnijela pobjedu iz Šarlota od 101:91.

Vašington je na domaćem parketu savladao goste iz Bruklina 109:103, Goleden stejt slavio tesnu pobjedu u Torontu od 127:125, dok je Detroit bez Bobana Marjnovića doživio tijesan poraz u Čikagu od 107:105.

I na kraju, Denver nagetsi srpskog igrača Nikole Јokića doživjeli su pravi debakl u Teksasu, gdje ih je sa 112:80 savladao San Antonio.

Јokić je odigrao statistički vrlo dobru partiju – za trideset minuta ubacio je 23 poena (šut iz igre 8/13), uhvatio osam lopti, zabilježio sedam asistencija i dvije ukradene lopte, što je bilo najbolje u ekipi iz Kolorada.

U domaćem pobjedničkom sastavu, Kavaj Lenard ubacio je 19, dok je Bertans imao poen manje.