Studenti fakulteta u blokadi poručili su povodom poziva predsjednika Srbije Aleksandra Vučića za javnu debatu da su “dijalog i debata sa predstavnicima vlasti mogući samo u okviru predizborne kampanje”.
Riječ je o studentima u blokadi Filozofskog fakulteta, Fakulteta dramskih umjetnosti, Elektrotehničkog i Medicinskog fakulteta pri Beogradskom univerzitetu, te Elektronskog fakulteta u Nišu i Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu.
Kao razlog za odbijanje ponude naveli su “nasilje, uvrede i prijetnje koje stižu od strane vlasti”, prenosi RTS.
Vučić je u svom današnjem pozivu na dijalog i debatu naveo da je važno da se čuju stavovi strane koja hoće promjene u Srbiji, ali da je osnovni cilj da se pokažu programi i predstave vizije za bolju budućnost države.
Pokret socijalista čiji je osnivač Aleksandar Vulin iskazao je poštovanje Vučiću zbog prijedloga za javnu debatu.