Stojković: Bili smo bolji, nismo zaslužili da izgubimo

October 15, 2023, 6:53 am

Bili smo bolji, ali opet, negativan rezultat. Mislim da nismo zaslužili da izgubimo, ali čestitam Mađarima na pobedi i plasmanu na Еvropsko prvenstvo, rekao je selektor fudbalske reprezentacije Srbije Dragan Stojković poslije poraza od Mađarske u Budimpešti (2:1).

“Nama ostaje da u sledećoj utakmici protiv Crne Gore rešavamo stvari”, istakao je emotivni Stojković na konferenciji za medije.

“Ideja je bila da igramo 4-5-1, nije bilo toliko loše, osim grešaka. U drugom poluvremenu smo se vratili na našu formaciju, stvarali smo šanse, bio je ovo dan kad lopta neće u gol. Proslavili smo njihovog golmana, mada je sjajan čuvar mreže, mislim da bi i trebalo loto da odigra. Na kraju ništa ne zameram igračima, videćete i statistiku da smo dominirali i izgubili. Previše smo šansi promašili, i u Beogradu i ovde, naglasio je selektor Srbije.

Razočarani smo, trebalo je da postignemo drugi, možda i treći pogodak. Imamo u utorak Crnu Goru, to mora da se pobedi”, rekao je kapiten fudbalske reprezentacije Srbije Dušan Tadić poslije poraza od Mađarske u Budimpešti, a prenosi agencija Tan‌jug.

“Opet smo lako primili dva pogotka. U drugom poluvremenu smo ih stisli, imali dosta prilika. Poraz je splet nesrećnih okolnosti”, poručio je Tadić.

Čestitam Mađarima na pobedi i skoro sigurnom plasmanu na ЕURO. Mislim da smo u obe , utakmice, u Beogradu i ovde odigrali dovoljno dobro da dobijemo, ali nedostajalo je sreće, rekao je srpski fudbaler Aleksandar Mitrović poslije poraza u Budimpešti.

Tanjug; Foto: Tanjug/AP