PDP neće biti stranka koja posmatra, već kreator politika i razgovaraćemo sa strankama iz Federacije BiH o saradnji na nivou BiH, rekao je Draško Stanivuković, predsjendik ove partije. Dodaje da je PDP protiv bilo kakvih blokada i da se zalažu za evropski put BiH.
„Za razliku od onih koji su dod Srpske uzeli preko 83 nadležnosti i naudili, naštetili RS. Mi znamo, ne da nismo ti, nego da možemo biti najbolji – oni koji će sačuvati Srpsku i otvoriti je Evropi i svijetu. Nemamo gdje drugo da idemo! Treba da pripadamo ekonomiji Evrope, privredi Evrope, da građani znaju: samo par blokada na koje je PDP pokazao inicijativu mogu da odblokiraju preko 70 miliona evra koje SNSD, svojom nesposobnošću, drži blokirane već godinama. 70 miliona nepovratnih sredstava. Ukupno preko 250 miliona. Moramo se otvoriti prema tim fondovima“ rekao je Draško Stanivuković, predsjednik PDP-a
Na pitanje hoće li podržati SNSD-ov prijeldog da Branislav Borenović bude član Kolegijuma Predstavničkog doma parlamentarne skupštien BiH, odgovara.
„Ne može SNSD da kadrira! Kada vidimo da ljudi poštuju naše politike, naše smjernice, onda ćemo na koaliciji razgovarati dalje o tome, a PDP ima organe koji će o tome odlučivati“ kaže Stanivuković.
Istakao je da će PDP tražiti da se održi tematska sjednica Narodne skupštine Republike Srpske, čija će tema biti stanje u javnim preduzećima i ustanovama u Republici Srpskoj.
Pozvao je Vladu Republike Srpske da obezbijedi ostatak novca za završetak izgradnje centralnog spomen-obilježja.
TV K3