Šta za Đokovića znači ulazak Sinera u finale Sinsinatija

August 19, 2024, 8:02 am

Italijanski teniser, a ujedno i najbolji teniser svijeta Janik Siner sa 2:1 je slavio protiv Aleksandra Zvereva u polufinalu Sinsinatija i tako se plasirao u nove finale ove godine, gdje će igrati protiv Frensisa Tijafoa. Meč između Italijana i Nijemca je pratio i Novak Đoković.

Praktično, Novak Đoković je morao da prati ovaj duel kako bi se nadao pobjedi Italijana, što mu više ide na ruku s obzirom na to da je Zverev eventualnom titulom na ovom mastersu mogao da ga obiđe na ATP listi pred US Open.

Ipak, na Novakovu sreću je Siner izdržao i nakon tri sata tenisa je došao do velike pobjede, koja znači i za srpskog tenisera. Naravno, sa druge strane treba uzeti u obzir i to da je Italijan sada uvećao bodovni saldo na ATP listi, međutim, činjenica je ta da je Novaku bolje što će sigurno ostati na drugoj poziciji pred posljednji Grend slem u godini.

Kada je riječ o Sineru i Zverevu, oni su publici stvarno pružili nevjerovatan tenis, igralo se više od tri sata, a svaki od setova je bio izuzetno izjednačen. U prvom je Zverev napravio rani brejk, da bi potom servirao za set i izgubio, izjednačio je Siner na 5:5, a onda je u taj-brejku došao do vođstva.

U drugom setu je ponovo Zverev napravio rani brejk, da bi Siner odmah uzvratio i bio je egal sve do rezultata 6:5 za Zvereva, kada je Siner servirao veoma loše, a Nijemac izjednačio na 1:1 i tako donio dramu.

Na kraju, u trećem setu nije bilo brejka, nije bilo ni brejk prilike, a Siner je slavio tek u taj-brejku i tako je došao do finala.

Prema trenutnom stanju, Siner ima čak 1.950 bodova od Novaka Đokovića, koji je branio titulu u Sinsinatiju, dok će Zverev ostati iza Novaka za 425 bodova. Karlos Alkaraz je na trećem mjestu sa 7.360 bodova.