1. DreamWorks Pictures
Originalno je logo trebalo da predstavlja čoveka kako sedi na Mesecu i peca, ali je umetnik Robert Hant odlučio da napravi još jednu verziju, koja se i dan danas upotrebaljava, nacrtavši dečaka kako peca.
Hant je inače dečakov lik bazirao na svom sinu, Vilijamu, koji je postao kompozitor i radi u muzičkoj industriji.
2. Columbia Pictures
Žena koja drži u ruci zapaljenu baklju postao je logo kompanije 1924. godine. Nije postojala ženska osoba po kojoj je logo osmišljen već se to vremenom menjalo. Tako je najskorija verzija iz 1992. godine rađena po domaćici Dženi Džozef.
3. Metro-Goldwyn-Mayer
Ideju za logo MGM-a osmislio je Hauard Dic 1924. godine. Fakultet koji je pohađao imao je lava kao maskotu i sportski tim koji se zvao “The Lions”.
Od tada MGM je promenio pet lavova.
4. Paramount Pictures
Umetnik Vilijam Hodkinson je nacrtao planinu koja je podsećala Ben Lomond planini u američkoj državi Juti, gde je inače proveo svoje detinjstvo.
Na originalnoj verziji logoa postojalo je 24 zvezdice, što je bio broj glumaca koji su potpisali ugovor sa tom kompanijom. Moderna verzija ima 22 zvezdice, ali se ne zna šta taj broj označava.
5. Warner Bros.
Iako logo izgleda kao štit sa inicijalima onih koji su osnovali kompaniju (Vorner braća), to nije bilo njihovo pravo ime. Naime, roditelji osnivača studija su bili doseljenici iz Rusije i njihovo pravo prezime je bilo Vonskolaser.
6. Walt Disney
Logo najpoznatijeg studija koji se bavi animiranim filmovima je kao insipraciju originalno imao zamak Nojšvajnštajn u Nemačkoj.
U 2006. godini zamak na logou je zamenjen Pepeljuginim zamkom koji postoji u Diznilendu u Francuskoj.
7. Pixar
Logo ovog studija je kao inspiraciju imao animiranu lampu iz svog prvog uspešnog filma “Luxo Jr.” iz 1986. godine.
8. Castle Rock Entertainment
Ovaj filmski studio je odavno preuzeo “Warner Bros.”, ali je originalno ovaj studio radio adaptacije romana Stivena Kinga. Kompanija je dobila ime nepostojećeg grada koji se pojavljuje u njegovim romanima, a logo prikazuje svetionik iz horor filma “Needful Things” iz 1993. godine, piše Bright Side.
9. Lionsgate
Studio je dobio ime po mostu koji se nalazi u Vankuveru gde je inače rođen osnivač kompanije Robert Altman.
10. Scott Free
Režiser Ridli Skot je osnovao ovaj studio, a logo je zapravo animacija koja prikazuje osobu koja se pretvara u pticu. Umetnik koji je osmislio je crtao svaki pokret zasebno.