Srbija vodi protiv Litvanije

September 5, 2023, 9:59 am

Kreće rasplet na Mundobasketu.

Danas su na programu prvi četvrtfinali mečevi, a prvi su u Manili otvorili košarkaši Srbije i Litvanije. Završeno je prvih 20 minuta nakon koji rezultat glasi 49:38.

Počelo je poenima Bogdana Boganovića (2:0), a zatim je Jonas Valenčiunas vezao pet poena (2:5), da bi onda Milutinov uzvratio (4:5). Razigrani su bili i jedni, tako da je nakon tri minute bilo već 8:8. Litvanci su nestvarno šutirali za tri poena, za 4 minute su imali 4 od 4. U 5. minuti je bilo 16:10 za Litvance. U tim trenucima Bogdanović je držao “orlove“ u igri. Imao je osam poena za pet minuta.

Poenima Nikole Jovića Srbija u 7. minuti prišla na minus 2 (18:20), a onda je Aleksa Avramović donio poravnanje (20:20). Nakon prve četvrtfinale Litvanija je vodila sa 25:24.

U drugu dionicu ušlo se poenima Davidovca (26:25). Sjajni Petrušev donosi 28:25 Srbiji nakon minut igre. Odbrana je u tim trenucima bila sjajna. Gudurić je zatim fauliran na šutu za tri, Marko je pogodio dva bacanja za 30:25. Držala je u tim trenucima Srbija pod kontrolom utakmicu, dok se Litvanija mučila u napadu. Milutinov postiže važne poena u 15. minuti za 36:30. A onda sjajna trojka Bogdanovića za tada maksimalnih plus 8 (41:33). Litvance je stao šut za tri poena. Orlovi su mirno priveli poluvrijeme, te na odmor otišli sa velikih plus 11 nakon čudesne trojke Bogdanovića.

Bogdanović je nakon 10 minuta imao 18 poena, a Milutinov 9, dok je Petrušev dodao 7.

(Nezavisne – Foto: EPA/ROLEX DELA PENA)