Spuštena zavjesa na još jedan ”VIVIA 3×3 Prnjavor”: Ekipa iz Pirota pobjednik turnira (FOTO/VIDEO)

July 24, 2023, 1:19 pm

U Prnjavoru je sinoć završen turnir u uličnoj košarci ”Lite Quest VIVIA 3×3 Prnjavor” a najbolja među seniorima bila je ekipa iz Pirota. Na ovaj način spuštena je zavjesa na još jedan uspješan sportski događaj koji ima dugu tradiciju zbog čega su  i ove godine u Prnjavor došle ekipe iz raznih krajeva Srpske i regiona.

Ekipa iz Pirota pobijedila je domaćine tim 3×3  Prnjavor u finalu turnira “Lajt kvest” /Lite Quest/ u Prnjavoru uz rezultat 21:13. Na ovaj način ekipa iz Srbije  osvojila slot za čelendžer koji će se krajem septembra igrati u poljskom Lublinu. Pored odlaska u Poljsku ovi momci osvojili su i nagradni fond od 4.000 KM.

Član pobjedničke ekipe Dragan Bjelica navodi da im je pobjeda bila jedan od motiva gdje su tokom igre poštovali i svoje protivnike na terenu.

”Nemamo prepotentan stav da ćemo sigurno osvojiti turnir, ali uvek idemo na pobedu, pa nam verovatno i takav pristup donosi rezultat. U Prnjavoru smo se prelepo osećali, a i publika je mogla da uživa u dobrom basketu”, izjavio je Bjelica novinarima. Zbog atmosfere veći užitak igrati turnir kakav je bio u Prnjavoru nego čelendžer i masterse. Publika je opuštena, a deca su svuda okolo. Ovo je prava igra iz kraja, dok je na mastersima sve ograničeno od samog dolaska do kraja”, naveo je Bjelica.

Za MVP turnira proglašen je igrač iz pobjedničke ekipe Dušan Filipović.

“Borba je bila velika. Sada se spremamo za septembar i Lublin. Čestitke mojoj ekipi na velikoj borbi, ali i organizatorima na fenomenalnoj organizaciji”, istakao je Filipović.

Član Organizacionog odbora turnira Ljubiša Šikarac čestitao je ekipi iz Pirota za prolazak na čelendžer, a ekipi iz Prnjavora za jak otpor i dobar basket u finalu.

“Iako nas je tokom cijele sedmice pratilo loše vrijeme ipak smo uspjeli realizovati uspješno ovaj sportski događaj. Potrudili smo se da iz Prnjavora pošaljemo lijepu sportsku sliku i uspjeli smo u tome i pored lošeg vremena koje nas je pratilo tokom turnira. Dokaz za to su kvalitetan basket, ekipe koje su učestvovale i brojni gledaoci”, naveo je Šikarac.

Gradonačelnik Prnjavora Darko Tomaš čestitao je pobjednicima iz Pirota i zahvalio ekipama koje su učestvovale i pokazale vrhunski basket.

” Veliku zahvalnost upućujem organizatoru koji je tokom proteklih 27 godina, ovu manifestaciju podigao na zavidan nivo. Zaista mi je velika čast biti gradonačelnik jedno mjesta gdje se organizuje ovaka jedan turnir ”,rekao je Tomaš.

Na turniru “Lajt kvest” u Prnjavoru učestvovalo je 12 ekipa iz Italije, Poljske, Turske, Crne Gore, BiH i Srbije. Prethodno su odigrani omladinski turnir i “Nikšićko pivo” tri na tri liga Republike Srpske.