Zoran Tegeltija na mjesto ministra finansija, koji tu funkciju obavlja od 2010. godine.
Povjerenje mandatarke dobio je i iskusni policajac Dragan Lukač i to za mjesto ministra unutrašnjih poslova RS. Javnos1 Lukača pamti iz vremena komandovanja Specijalnom jedinicom policije RS.
Na mjesto ministara prosvjete i kulture, mandatka je predložila Danu Maleševića, inače načelnika Odjeljenja za društvene djelatnosti opštine Gradiška.
U resor Ministarstva rada i boračko – invalidske zaštite dolazi Milenko Savanović, inače predsjednik sindikalne organizacije u preduzeću „Hidroelektrane na Vrbasu“ i član Glavnog odbora Sindikata elektroprivrede i energetike RS i odbornik u SO Mrkonjić Grad. Borac prve kategorije i ratni vojni invalid sedme kategorije.
Ministarstvo industrije, energetike i rudarstva pripašće dosadašnjem ministru rada i boračko invalidske zaštite, inače lideru SP-a – Petru Đokiću.
Nekadašnji ministar prosvjete i kulture, Anton Kasipović dobiće resor ministarstva pravde. Na čelu Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede ostaje dosadašnji ministar Stevo Mirjanić, a Dragan Bogdanić Ministarstva zdravlja i socijalne zaštite.
Ministarstvo nauke i tehnologije ostaje u rukama Jasmina Komića, a Ministarstvo uprave i lokalne samouprave DNS-ovke Lejle Rešić.
Na mjesto ministra trgovine i turizma vraća se Predrag Gluhaković, a Ministarstvo prodice, omladine i sporta pripašće Jasmini Davidović, specijalisti ginekologije i akušerstva.
Na čelu Ministarstva za prostorno uređenje, građevinarstvo i ekologiju RS biće Srebrenka Golić, a ministarstvo saobraćaja i veza pripašće ponovo DNS-u, ovaj put narodnom poslaniku iz bivšeg saziva Neđi Trniniću.
Za ministra za ekonomske odnose i regionalnu saradnju dolazi Prnjavorčanin Zlatan Klokić, inače rukovodilac “Elektrodistribucija” Prnjavor, dok ministr za izbjeglice i raseljena lica ostaje Davor Čordaš.
Po nacionalnoj strukturi buduća Vlada RS imaće osam ministra iz reda srpskog, pet iz bošnjačkog i tri iz reda hrvatskog naroda.
(TVK3)