Špirić i Abro saglasili su se da je neophodno da svi nivoi vlasti u BiH rade na ključnim reformama da bi se poboljšao poslovni ambijent, povećale investicije i ekonomske aktivnosti, saopšteno je iz Savjeta ministara BiH.
Špirić je rekao da je neophodno sprovoditi reforme koje će omogućiti ekonomski rast razvojem privatnog sektora što je, između ostalog, i dio programa Svjetske banke u oblasti razvoja malih i srednjih preduzeća.
On je naveo da je na nivou BiH obezbijeđeno više od 10 miliona maraka za pomoć poplavljenim područjima što je pokazatelj volje da se, uprkos tome što je budžet institucija BiH administrativni, pomogne u saniranju posljedica poplava. Špirić je zahvalio Svjetskoj banci za pomoć koju je pružila posredstvom donatorske konferencije u Briselu.
Na sastanku je razgovarano i o novoj organizaciji rada u Svjetskoj banci u BiH i reformama koje su sprovedene da bi se što bolje definisale potrebe svake zemlje u zavisnosti od pojedinačnih ekonomskih pokazatelja.
Abro je naglasila da novi pristup u radu podrazumijeva dijagnostifikovanje stanja u zemlji u najvažnijim sektorima, da bi bila urađena sveobuhvatna analiza o osnovnim pokretačima razvoja u jednoj zemlji, za šta je neophodna saradnja sa vlastima u BiH.
Ona je istakla da bi tim Svjetske banke u septembru trebalo da počne monitoring stanja u BiH, da bi bio urađen novi okvir partnerstva između Svjetske banke i BiH, jer se polovinom 2015. godine završava postojeća Strategija partnerstava.