SNSD poziva na formiranje Vlade nacionalnog jedinstva

August 4, 2025, 1:05 pm

SNSD odlučno odbacuje presudu Suda BiH protiv predsjednika Republike Srpske i predlaže formiranje Vlade nacionalnog jedinstva, navodi se u zaključcima Predsjedništva stranke.

– Ova presuda nije proizvod pravde već vanustanog djelovanja i političkog naloga koji dolazi iz kancelarije neizabranih stranaca i muslimansko-bošnjačkog faktora i kao takva je protivustavna i protiv Republike Srpske, njenog predsjednika i naroda koji mu je ukazao povjerenje – ističe se u zaključku.

Pozvali su i na održavanje Posebne sjednice Narodne skupštine.

Smatraju da je ovo antidejtonsko djelovanje direktno upereno protiv Dejtonskog sporazuma i Republike Srpske kao jedne od njenih strana.

Potvrđuju svoju posvećenost suverenoj i demokratskoj Republici Srpskoj, u kojoj su birači nosioci suvereniteta.

Pozvali su da se postigni što širi politički konsenzus među svim političkim akterima.

– Pozivamo na formiranje Vlade nacionalnog jedinstva sve parlamentarne političke stranke i druge aktere političkog života, kao i na zajedničko djelovanje na nivou zajedničkih institucija BiH, kao i na odbacivanje odlučivanja u njima dok se ne vrati Ustavom BiH zagarantovana pozicija Republike Srpske – piše u jednom od zaključaka.

Oni su izrazili podršku instituciji Predsjednika Republike Srpske, te su podvukli i da Milorad Dodik ostaje lider ove stranke. Kako kažu, njihov odgovor nije haos, već organizovanost.

RTRS (Foto: Predsjednikrs.rs)

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *