Jokić je izrazio sumnju i u pogledu vjerodostojnosti nalaza o visini procjene štete opreme, koju je vještak vršio bez inventarne liste, knjigovodstvene evidencije i na osnovu ličnog iskustva.
Hajdaragić je rekao da ga je za ovaj posao angažovala Vlada Federacije BiH, te da nije imao zadatak da utvrdi uzrok oštećenja.
On je potvrdio da je predmet vještačenja bila izrada stručnog nalaza o zatečenom stanju zgrade Predsjedništva BiH, kao i utvrđivanje vrijednosti sanacionih radova potrebnih nakon štete nastale tokom protesta.
Prema njegovom nalazu, ukupna šteta na zgradi Predsjedništva iznosi 398.365 KM.
Najveća oštećenja evidentirana su u prizemlju zgrade koja u Arhivu BiH iznosi 112.359 KM, u Arhivu FBiH 50.024 KM, Federalnoj upravi za geodetske i imovinsko pravne odnose 44.148 KM, a u Službi za zajedničke poslove i organa tijela FBiH ona iznosi 126.064 KM.
Šteta na prvom spratu zgrade, gdje se nalaze prostorije Predsjedništva, iznosi 104.016 KM, a u Ministarstvu spoljne trgovine i ekonomskih odnosa 1.760 KM.
Zubac se tereti za nesavjestan radu u službi jer, kako se navodi u optužnici, tokom nasilnih protesta ispred zgrade Predsjedništva BiH 7. februara nije pružio traženu pomoć Direkciji za koordinaciju policijskih tijela BiH.
Naredno ročište zakazano je za petak, 30. januar, u 13.00 časova.