Sjajan nastup atletičara AK ”SAN” iz Prnjavora i norma za Srđana Stanišića

May 11, 2024, 6:35 am
Na 4. Međunarodnom atletskom mitingu ”Trofej Banja Luka 2024. – Mermorijal Tijana Gligić Kosić”, održanom 10. maja u Banja Luci, atletičari Atletskog kluba ”SAN” iz Prnjvaora osvojili su tri bronzane medalje.
Najuspešniji je bio Srđan Stanišić u seniorskoj trci na 400 m gde he zauzeo treće mesto i sovojio bronzanu medalju, sa istrčanim novim ličnim rekordom od 53 sekunde i 16 stotinki, što je ujedno i norma za nastup na Balkanskom prvenstvu za mlađe juniore koje se ove godine održava u Mariboru u Sloveniji.
Odličan nastup je imala i Marija Malešević u trci seniorki na 100 m osvajanjem trećeg mesta i bronzane medalje sa takođe istrčanim novim ličnim rekordom od 14 sekundi i 89 stotinki.
Treće mesto i bronzanu medalju je osvojio i Tarik Tica u trci cicibana na 100 m sa istrčanim novim ličnim rekordom od 15 sekundi i 74 stotinke.
Odličan nastup je opet imao i Kristijan Marić u skoku u dalj, gde osvojio četvrto mesto i gde je opet popravio svoj lični rekord, koji sada iznosi 6 metara i 10 cantimetara, čime se približio normi za nastup na Junuorskom prvenstvu Balkana na samo 9 centimetara.
Sledeći nastup atletičari Atletskog kluba ”SAN” imaju već 11 maja na Međunarodnom atletskom mitingu u Zagrebu i 12. maja u Rogatici na Prvnetsvu Bosne i Hercegovine za dečake i devojčice.
Mi se zahvaljujemo našem Generalnom sponzoru Darjanu Đuriću i njegovoj firmi Prokop inženjering d.o.o., koji nam pomažu u gorivu prilikom odlaska na takmičenja protekle tri godine.
Takođe se zahvaljujemo Nikoli i Peri Vrhovcu i Pekari Cvijeta, koji nam obezbeđuju hranu za naše takmičare prilikom odlaska na takmičenja.