Siti i Real bez problema ovjerili četvrtfinale Lige šampiona

March 17, 2021, 6:48 am

U sinocćnjim revanš utakmicama osmine finala Lige šampiona Mančester Siti je kod kuće savladao Borusiju Menhengladbah rezultatom 2:0, dok je rezultatom 3:1 ekipa Real Madrida bila bolja od Atalante.

Tako je Mančester Siti postao novi četvrtfinalista Lige šampiona, pošto je savladao ekipu Borusije Menhenglabah sa ukupnim rezultatom 4:0, kao i ekipa Real Madrida, koji je ukupnim rezultatom 4:1 bila bolja od ekipe Atalante.

Ekipa Sitija je ušla odlučno u meč, te su igrači ekipe iz Mančestera u nepunih 20 minuta igre dva puta zatresli mrežu Borusije, čime su zvanično stavili tačku na prolazak u narednu fazu najelitnijeg fudbalskog takmičenja.

Strijelac prvog gola bio je De Brujne u 12. minuti, dok je u 18. minuti go Borusije zatresao Gundogan.

Ekipa Reala ušla je u revanš sa minimalnom prednošću iz prve utakmice, ali to ih nije omelo da ubjedljivom pobjedom potvrde svoje mjesto u četvrtfinalu.

Prvi pogoak za Real postigao je postigao je Karim Benzema u 34. minuti meča.

U 58. minuti Toloi je skrivio penal za domaću ekipu, a siguran sa bijele tačke bio je Ramos, za vođstvo domaćina sa 2:0.

Gosti iz Italije su smanjili prednost domaćina pogotkom Muriela u 83. minuti, ali je ekipa Reala uzvratila u 85. minuti kada je Esensio pogodio za konačan rezultat 3:1.