Od tada, ko je najteži na svetu, ko može da žonglira najviše loptica, ali i ko ima najvišu mohikanu, možemo naći u ovoj knjizi koja se jednom godišnje dopunjava novim rekordima.
I sama drži nekoliko rekorda, između ostalog – najviše je kradeno delo u knjižarama Sjedinjenih Država.
Johana iz Nemačke najstarija je aktivna gimnastičarka. Zevs je najviši pas. Najmanji bik je Arči.
U knjizi je i najtetoviranije biće na svetu, ali i oni koji se takmiče za Ginisov rekord u jedenju hot-dogova u 10 minuta. Kao i oni u gutanju špageta.
Ginisova knjiga rekorda danas slavi 60. rođendan, kao i veliki uspeh – najprodavanija je knjiga svih vremena sa 134 miliona primeraka u više od sto zemalja.
Od naših ljudi, najuspešniji je Ervin Katona koji drži čak tri rekorda: u najbržem prelasku 20 metara sa 300 kilograma tegova, prevrtanju džinovske gume, takođe na 20 metara, i najdužem zadržavanju automobila teškog jednu tonu na nizbrdici.
Sa dva rekorda, tu je Dalibor Jablanović koji je za 30 sekundi kockicu na isti broj bacio 29 puta, vezanih očiju, a balansirao je i najviše kašičica na sebi – čak 31.
Imali smo najdužu kobasicu na svetu – u Turiji, najdužu kolonu „dačija“ automobila, i najduži umetak u kosi – od čak 820 metara, ali i Branka Petrovića, koji je gnjurio na dah 11 minuta i 54 sekunde.
Duhoviti će reći da smo rekorderi u preživljavanju sa ovim platama i ovakvim cenama. Ginisova knjiga nema tu kategoriju.