Nakon što je sinoć prebačen u MUP Tuzlanskog kantona, on je danas predat u Tužilaštvo TK. Za njega će Tužilaštvo TK predložiti određivanje jednomjesečnog pritvora.
Maksimalna kazna
Tereti se za teško ubistvo i prijeti mu dugogodišnja robija. Moguće da, s obzirom da ih je zadavio, dobije maksimalnu kaznu zatvora. Radi se o 45 godina zatvora jer je riječ o brutalnom ubistvu.
Selimović je nakon pet dana potrage uhapšen u selu kod Prnjavora, gdje se krio u jednoj vikendici. Njega su otkrili mještani i sve prijavili policiji koja ga je okružila i uhapsila.
Raport saznaje da je Selimović sinoć na ispitivanju u MUP-u TK priznao krivično djelo. Odbio je i advokata.
Selimović je prilikom bijega, uveče svratio na jednu benzinsku pumpu u Jakešu. On se tokom razgovora s radnikom pumpe raspitivao o tome kako se najlakše ubiti.
Vikendica u kojoj se krio Selimović
Ipak, ono što je šokantno, a što je potvrdio i radnik pumpe, čija ja izjava snimljena, Selimović je u detalje ispričao radniku kako su ubijeni Inela i njen sin. Međutim, monstrum je tvrdio da je to uradio njegov prijatelj, pa je upoznat s detaljima. To jeste, govorio je u trećem licu.
Ovaj iskaz imaju već radnici MUP TK. Selimović je iznio šokantne detalje zločina, ali zbog same istrage ne mogu se otkrivati, jer bi sve išlo u korist odbrane.
Sve radi smišljeno
Selimović je iznosio sulude teze i teorije, spominjući da je čuo određene glasove. To je ponovio i prilikom hapšenja policiji. Sve radi smišljeno, kako bi igrao na kartu neuračunljivosti.
Ali, sve mu to neće pomoći da ne završi u pritvoru, a zatim na dugogodišnjoj robiji. Selimović je suprugu ubio u Kalesiji u stanu u kojem su živjeli. Prije toga ju je dva puta udario u glavu. Prvo je zadavio suprugu, a zatim 13-godišnjeg sina i pobjegao u Škodi Fabia.
Izvor: Srpska info (Foto: AVAZ TV/TV K3/YOUTUBE/SCREENSHOT)