– To je jedan od signala ove godine koja je i najavljena kao godina u kojoj nas čekaju veliki pritisci i iskušenja u kojima moramo da istrajemo i izdržimo do kraja – kaže Selaković.
Selaković je ocijenio da to pokazuje stav američke spoljne politike, te napomenuo da je Srbija međunarodno priznata država i ne treba joj priznanje od takozvanog Kosova.
On je naveo da Srbija i SAD imaju pozicije na kojima insistiraju.
– To nije razlog da mi od svoje pozicije odustanemo, već samo veći i jači podstrek da u toj borbi za zastupanje naših interesa budemo istrajni, uporni, mudri – rekao je Selaković za TV Hepi.
On je ocijenio da će Srbija i sa novom američkom administracijom razgovarati o Kosovu i Metohiji, što neće biti ni jednostavno ni lako.
Selaković je naveo da je za Srbiju najvažnije to što se u aktima međunarodnih organizacija i EU sa kojom pregovara o pridruživanju i članstvu, takve stvari ne postavljaju kao uslov.
– A i da stoje, jasan je naš stav, iznesen septembru u Bijeloj kući – rekao je Selaković.
On je naveo da Srbija ne treba da se zaluđuje da će velike sile mijenjati svoje mišljenje o pitanju Kosova i Metohije, jer su mnoge od njih tome kumovale, i samoproglašeno Kosovo tretiraju kao nešto svoje i brane na svakom mjestu.
– Međutim, velike sile nisu iste kao prije 14 godina, ali ni Srbija nije ista i ne vodi se politika na isti način – rekao je Selaković.
Predsjednik SAD Džozef Bajden uputio je juče pismo predsjedniku Srbije Aleksandru Vučiću povodom Dana državnosti Srbije – Sretenja /15. februara/, u kojem je uz čestitke, istakao podršku SAD postizanju sveobuhvatnog sporazuma o normalizaciji odnosa Srbije sa samoproglašenim Kosovom, koji bi bio “fokusiran na međusobno priznanje”.
SRNA