Gradski menadžer grada Banjaluka Mirna Savić Banjac održala je pres konferenciju povodom neispunjenih obećanja u vezi sa izgradnjom pet vrtića u Banjaluci.
Istakla je da su u toku pripreme za predaju dokumentacije prema novim pravilima, nakon što je, kako je navela, Vlada RS izmijenila zahtjeve.
Iz Grada Banja Luka naglasili su da su uredno ispunili sve prethodne obaveze u vezi sa izgradnjom novih vrtića, ali da su iz kabineta predsjednika Republike Srpske u maju ove godine postavljeni potpuno novi zahtjevi.
Gradski menadžer Mirna Savić Banjac poručuje – ako je namjera da sredstva budu usmjerena na gradnju vrtića u Banjaluci, očekujemo da tako i bude.
Grad, uprkos promjenama u zahtjevima, trenutno prikuplja dokumentaciju za nadogradnju vrtića “Nataša”, a planira i druge lokacije.
Iako nisu sigurni da će i ovo biti urađeno, kažu, odlučili su pokušati za dobrobit djece i apelovali da se uslovi više ne mijenjaju.
Iz Gradske uprave podsjećaju da su u prethodnih pet godina izgradili pet novih vrtića, a u decembru se očekuje i otvaranje vrtića u naselju Paprikovac.
TV K3




