Rune izbacio nervoznog Đokovića sa mastersa u Rimu

May 17, 2023, 3:18 pm

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković eliminisan je sa mastersa u Rimu nakon što je danas poražen u četvrtfinalu od Danca Holgera Runea sa 2:6, 6:4, 2:6.

Prilčno lako je sedmi reket svijeta dobio prvi set jer je odmah na startu napravio brejk a nakon što je Đoković isputio dvije prilike da uzvrati brejk, 15 godina mlađi Danac je napravio novi a tu veliku prednost je uspješno pretvorio u prvi dobijen set.

Nole je bolje otvorio drugi set a u pauzi između trećeg i četvrtog seta je uzeo tabletu protiv bolova jer je bilo evidentno da ga nešto muči. Đoković je na u ovom duelu bio izrazito nervozan pa je u jednom momentu u pauzi dovikivao kritikovao svoj tim u boksu zbog lošeg koučinga. Lijek je odradio svoje pa je Nole zaigrao mnogo jače i u šestom gemu došao do brejka za vođstvo od 4:2. Međutim Rune je ubrzo uzvratio brejkom a kada su đokovičću ostala dva poena do izjednačenja na 1:1 u setovima, počela je kiša. Prekid je trajao više od 60 minuta a kada je nastavljen srpsk iteniser je uspio da meč vrati u egal.

U odlučujućem trećem setu Rune je napravio dva brejka dok nervoznom Đokoviću nista nije polazilo za rukom pa se u jednom trenuku i raspravljao sa sudijom. Nole je u trećem setu uspio da osvoji tek dva gema pa je Rune više nego zasluženo prošao uz polufinale gdje čeka pobjednika meča Kasper Rud – Francisko Serundolo.