RHMZ: Crveni meteo alarm u Beogradu, Šumadiji, Pomoravlju, zapadnoj i istočnoj Srbiji

January 5, 2026, 9:01 am
Republički hidrometeorološki zavod saopštio je da je zbog snijega i ledene kiše danas na snazi crveni meteo alarm na području Beograda, u zapadnoj Srbiji, Šumadiji, Pomoravlju i istočnoj Srbiji.
Prema prognozi RHMZ-a danas se na sjeverozapadu Srbije očekuje ledeni dan sa najvišom dnevnom temperaturom ispod nule i uglavnom snježne padavine uz dalje, manje povećanje visine snežnog pokrivača.

U ostalim predjelima padaće uglavnom kiša koja će se lediti pri tlu i to naročito u centralnom pojasu zemlje – od juga Bačke, Srema, zapadne i jugozapadne Srbije, preko Beograda, južnog Banata, Šumadije, Pomoravlja i Homolja, dalje ka istoku – Timočkoj i Negotinskoj Krajini.

Na jugu i jugoistoku Srbije se očekuje toplije vrijeme sa kišom.

Očekuje se slab i umjeren vetar, na sjeveru severoistočni, a u ostalom dijelu zemlje južni i jugoistočni, koji će u planinskim predjelima istočne Srbije biti povremeno i jak.

Najviša temperatura kretaće se od -1 do 3 stepena Celzijusa, a na krajnjem jugu i jugoistoku biće toplije – od 7 do 12 stepeni.

(Tanjug – Foto: Tanjug)

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *