U porastu su vodostaji rijeka u Republici Srpskoj. Najteže je u Kostajnici.
Načelnik ove opštine Drago Bundalo proglasio je vanredne mjere odbrane od poplava na području ove opštine. Zbog porasta vodostaja rijeke Une i mogućnosti plavljenja stambenih objekata naređeno je stanje pripravnosti svim jedinicama Civilne zaštite, javnim ustanovama i preduzećima i organima uprave, u skladu sa planom.
Vodostaji Save i Drine kod Bijeljine su u blagom porastu.
U Novom Gradu i Kozarskoj Dubici, Una je u porastu, a drugi vodotoci su u stagnaciji. U Novom Gradu od juče su uključene prepumpne stanice.
Zbog izlijevanja rijeke Sane u Blagaju, u prekidu su lokalne saobraćajnice Blagaj-Vitasovci i Blagaj-Radomirovac u Novom Gradu.
U Doboju se rijeka Spreča povlači u korito nakon što je juče poplavila oko 60 hektara obradivih površina na području opštine Petrovo. Vodostaj Bosne na području Doboja je u blagom padu i iznosi 164 centimetra
Niske temperature doprinijele su da od sinoć stagnira vodostaj rijeke Sane u Prijedoru, koji jutros iznosi 400 centimetara, što je za 20 centimetara ispod kritične tačke kada se proglašava prvi stepen pripravnosti zaštite od poplava.
U prijedorskoj Civilnoj zaštiti kažu da je rijeka Sana još uvijek u koritu, ali da na lijevoj obali manji problem predstavlja pojava površinskih voda. Rijeke Gomjenica i Miloševica su u opadanju u odnosu na juče.
Vodotoci na području Banjaluke su pod kontrolom.
Republička uprava civilne zaštite organizuje danas u Brodu radni sastanak sa načelnicima više opština na kojem će biti riječi o stanju vodozaštitnih objekata na području Broda, sa akcentom na savski nasip.
Direktor Uprave Civilne zaštite Republike Srpske, Mile Međed, rekao je da će biti riječi i o upravljanju akumulacionim jezerom “Drenova”, kao i drugim pitanjima u vezi sa problemom zaštite voda, te međusobnoj saradnji.
Najavljeno je prisustvo načelnika opština Brod, Derventa i Prnjavor, kao i rukovodilaca službi civilne zaštite ovih opština, te Kozarske Dubice, Gradiške i Srpca.
TV K3