Rajakovićev srceparajući poraz, Micić upisao prve poene, igrao i Bobi

October 28, 2023, 6:58 am

Prije nekoliko dana Toronto Reptorsi Darka Rajakovića ostvarili su tijesnu pobjedu nad Minesotom 97:94 u prvoj NBA utakmici u trenerskoj karijeri 44-godišnjeg Srbina. Ni drugi duel rođenog Čačanina nije protekao bez neizvjesnoti, a ovog puta ishod je bio nepovoljan po kanadsku franšizu.

Toronto je uspio nešto što nije nimalo jednostavno – ispustio je vođstvo od 16 poena razlike na oko 3 i po minuta do kraja utakmice u susretu protiv Čikaga. Meč je otišao u produžetke, a tamo su Bulsi slavili trojkom Aleksa Karusa na dvije sekunde prije posljednjeg zvuka sirene 104:103.

Nije mogao Rajaković da zamisli bolniji scenario od onog koji je zadesio njegovu ekipu, ali će sada morati da pronađe način da podigne igrače pred meč protiv Filadelfije. Najefikasniji među Reptorsima bio je Skoti Barns sa 22 poena, dok je kamerunski centar Paskal Sijakam dao 18. Demar Derouzan postigao je 33 za Čikago, ali je promašio slobodno bacanje na 0,7 sekundi prije kraja redovnih 48 minuta igre, čime je propustio priliku da donese pobjedu svom timu prije produžetaka. Najbolji crnogorski košarkaš Nikola Vučević meč je završio s 11 poena za 40 minuta (4/15 šut iz igre).

Oklahoma Siti Tanderi Vasilija Micića i Alekseja Pokuševskog pobijedili su 108:105 protiv Klivlend Kavalirsa, a bivši plejmejker Anadolu Efesa postigao je tri poena za šest minuta na parketu, pogodivši jednu trojku, njegovu prvu u NBA karijeri. Aleksej Pokuševski nije dobio priliku od Marka Degnolta, pa je meč presjedio na klupi. U Ohaju je viđen pravi revolveraški okršaj Šaja Gildžus Aleksandera i Donovana Mičela, a pobjedu je odnio Amerikanac. Dao je čak 43 poena (15/27 šut iz igre) naspram 34 kanadske vedete.

Na oduševljenje publike šansu da zaigra dobio je i Boban Marjanović. Može se reći da ju je iskoristio vrlo korektno, budući da je za sedam minuta dao četiri poena, uz 2/2 za dva poena. Bobijev Hjuston poražen je od San Antonija 126:122. Sparsi su pobijedili predvođeni mladim snagama Devinom Vaselom (25 poena) i prvim pikom na ovogodišnjem draftu Viktorom Vembanjamom (21 poen). Turčin Alperen Šengun dao je 25 za Roketse, dok je Fred Vanvlit ubacio 24.

Izvor: Nezavisne novine