“Bio sam, dao sam izjavu i potpisao da ne mogu za medije komentirati sadržaj”, rekao je Grmoja Hini, dodavši kako se u nekoliko slučajeva očito radi o trgovini saborskim mandatima.
Nije želio odgovoriti na koje slučajeve trgovine mandatima misli.
Ni predsjednik SDSS-a Milorad Pupovac Hini nije želio otkriti o čemu je razgovarao s policijom.
„Sva trojica, kolege Stanimirović, Horvat i ja, razgovarali smo s predstavnicima policije, ali ne mogu reći o čemu, jer sam nakon davanja iskaza potpisao da o tome neću govoriti“, rekao je Pupovac.
USKOK je u utorak objavio da je policiji naložio da na osnovu medijskih napisa istraži eventualne prijetnje i navodno kupovanje, odnosno trgovinu mandatima na koje su se neki zastupnici javno žalili.
Na pritiske i prijetnje žalio se, među ostalima, i “odbjegli” SDSS-ov Mirko Rašković, koji je zatražio zaštitu predsjednice Kolinde Grabar-Kitarović tokom konsultacija na Pantovčaku, tvrdeći kako su mu iz njegove stranke prijetili da će mu “skinuti glavu”.
Na Raškovićeve tvrdnje Pupovac je uzvratio optužbama na račun HDZ-a da je pritiskom na Raškovića osigurao da on povuče potpis za Milanovića kao mandatara.
Nekoliko dana nakon tog istupa Rašković je izašao iz stranke, a Pupovac je rekao da smatra da Raškovićev mandat pripada SDSS-u i očekuje da ga vrati stranci, „posebno zbog toga što postoje indicije da je riječ o organizovanoj pljački mandata'”.
Prema pisanju medija postoje indicije da je Rašković ucijenjen jer prima penziju kao učesnik „domovinskog rata“ što nije bio. Rašković je rat proveo u Vojsci nekadašnje RSK, a kako je ekskluzivno otkrio „Jutarnji list“ bio je doušnik hrvatske obavještajne službe.
(Agencije)