Psihološki trik da vas u svakom društvu zgotive na prvu loptu

November 21, 2017, 9:33 am

U suštini nisu vam potrebni nikakve fore i fazoni da biste bili primećeni. Poenta je da istaknete svoju jedinstvenu prirodu i karakter – jer smo svi različiti.

Individualizam

Može da zvuči čudno, ali jedinstvenost vas razlikuje od ostalih. Nije bitno da li je veličina nosa u pitanju ili neka emotivna crta. Ne pokušavajte da menjate sebe i da se oblikujete prema šablonu, već negujte svoju specifičnost. Nek vam kao primer posluži glumica Tilda Svinton koja je upečatljiva zbog svog androgenog izgleda i koja se nikad ne šminka, Dita Von Tiz koju svi znaju po crvenom karminu ili Salvador Darli koji je urezan u našem umu zbog brkova i facijalne ekspresije.

Samopouzdanje

Samopouzdanje se ne gradi u toku noći, ali se nadovezuje na prethodnu stavku. Harizma je u vezi sa samopouzdanjem, a sve to počiva na vašoj jedinstvenoj prirodi koju treba da negujete. Izbegavajte fraze: “Pa, ja se nadam”, “Verovatno će se desiti”, “Očekujem da se to desi” itd.

Nema kukanja

Prvo se zapitajte koliko vam se dopadaju osobe koje se stalno žale? Ponekad morate da zakukate ako vas boli glava, ali ne baš svaki dan. Generalno izbegavajte teme koje raspiruju negativnu energiju ili koje dovode do sukoba. Ima ona čuvena – kakve su ti misli, takav ti je život.

Verbalne veštine

Proces socijalizacije zahteva da se ponašate kao društveno biće. Ukoliko su vam verbalne veštine u deficitu i stidljivi ste, teško da ćete uspeti da privučete pažnju ljudi i da ih zaintrigirate. Verbalne veštine nisu nikakav bauk, zahtevaju vežbanje, ali budite spremni i da se izblamirate par puta dok ne uspete. U društvu se fokusirajte na zanimljive priče koje su vam se desile ili interesovanja koja mogu da zainteresuju osobe oko vas.

Naučite da slušate

Slaba vajda ako samo vi pričate, a ostali ćute. Dijalog zahteva da saslušate svog sagovornika. Kad se upoznajete potrudite se da zapamitite ime osobe. Ukoliko ih na početku upoznavanja saslušate oni će to shvatiti kao interesovanje za dalju komunikaciju.

Efekat ogledala

Stara čuvena fora u intepresonalnoj dinamici. Ponavljanje ekspresija, intonacije i pokreta osobe sa kojom razgovarate (ne misli se na imitiranje) je dobar znak da se prilagođavate osobi sa kojom ste u dijalogu. Obratite pažnju kako vam se neko predstavlja i to će vam pomoći da se osećate sigurnije jer ćete znati kako ćete se vi predstaviti i nametnuti.

Izvor: Noizz.rs

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *