Prva titula u karijeri: Prižmić osvojio Banjaluka open

August 14, 2023, 6:36 am

Hrvatski teniser Dino Prižmić osvojio je prvu seniorsku titulu u karijeri na čelendžeru u Banjaluci, savladavši Belgijanca Kimera Kopejana sa 2:0.

Nakon sat vremena i 50 minuta igre Prižmić je slavio sa 6:2, 6:3.

U prvom setu vidjeli smo rapsodiju brejkova, a Prižmić je uspio da dva puta sačuva svoj servis, što je na kraju i bilo dovoljno za osvajanje seta, iskoristivši 4. brejk loptu.

U drugom setu stvari su krenule drugačije. Kopejan je prvi stigao do brejka, poveo sa 2:0 na startu, ali je onda Dino dodao gas i sa dva uzastopna brejka dođe uvođstvo. Do kraja su nastavili i jedan i drugi da bolje igraju na protivnikov servis, pa je tako Kopejan uspio da se vrati u igru, ali Prižmić ponovo pravi brejk.

Sigurnim servisom završio je meč i osvojio prvu titulu u karijeri.

Talentovani Hrvat rođen 2005. godine prvi put u karijeri igrao je polufinale nekog seniorskog čelendžera, a u gradu na Vrbasu odmah se dokopao i titule.

Ono što je još fascinantnije jeste da je da je Hrvat izgubio samo 1 set na ovom turniru.

Prvo je bio bolji od Australca Akire Sentilana, koji mu je sramno predao meč, kada je Prižmić trebao da servira pri rezultatu 1:1 i 5:3 za Hrvata. Nakon toga Prižmić je bez izgubljenog seta nanizao Aleksa Molčana, Damira Džumhura, a u polufinalu mu je predao branilac titule Fabijan Marožan.

Nema sumnje da će ovo mnogo značiti momku rođenom 2005. godine za nastavak karijere.