Kantonalno tužilaštvo je potvrdilo da je Čeho kao ovlašteni knjigovođa agencije lažnim prikazivanjem činjenica i podataka doprinio izvršenju krivičnog djela poreske utaje, dok je Koledin osumnjičen da je svojim radnjama i instalisanjem odgovarajućeg softverskog programa omogućio poresku utaju. Čeho i Koledin se terete da su počinili krivično djelo organizovani kriminal u vezi sa krivičnim djelom poreska utaja, pružajući knjigovodstvene i informatičke usluge privrednom društvu “Holidej risort” Sarajevo, dok se Fetić tereti da je počinio krivično djelo navođenje na prostituciju.
Oni su privedeni u službene prostorije Sipe gdje se nad njima vrši kriminalistička obrada, nakon čega će biti predati na dalje postupanje Kantonalnom tužilaštvu Kantona Sarajevo, prenose federalni mediji.
Akcije “Koral” i “Tango” počele su 8. oktobra prošle godine kada su pretreseni objekti na deset lokacija na području Sarajeva i uhapšeno 15 lica zbog postojanja osnova sumnje da su počinili krivično djelo organizovani kriminal u vezi sa krivičnim djelima poreska utaja, ugrožavanje bezbjednosti, sprečavanje službene osobe u vršenju službene radnje, oštećenje tuđe stvari, teška krađa, organizovanje otpora i navođenje na prostituciju.
Ranije su u ovim akcijama uhapšeni Alen Čengić, osumnjičen da je počinio krivično djelo organizovani kriminal u vezi sa krivičnim djelima poreska utaja, sprečavanje službene osobe u vršenju poslova bezbjednosti, teška krađa, oštećenje tuđe stvari i ugrožavanje bezbjednosti, te Adnan Hadžibajrić, Mehmed Puškić, Emir Smailbegović i Jasmin Kulenović, osumnjičeni da su počinili krivično djelo organizovani kriminal u vezi sa krivičnim djelima poreska utaja.
Uhapšeni su i Vahid Alić i Adis Skorupan koji se terete za krivično djelo organizovani kriminal u vezi sa krivičnim djelima organizovanje otpora i teške krađe, dok su za krivično djelo navođenje na prostituciju osumnjičeni Senadin Didik, Kemal Elkaz, Anida Kunić i Emir LJuca.