Potresno svjedočenje roditelja ubijene djece u Ribnikaru: “Tog dana sam i ja umro”

February 22, 2024, 1:50 pm

U Višem sudu u Beogradu danas je svjedočenjem porodica žrtava nastavljeno suđenje u parničnom postupku protiv porodice dječaka K.K. koji je 3. maja prošle godine u Osnovnoj školi “Vladislav Ribnikar” ubio devet vršnjaka i čuvara i ranio još šest osoba.

Postupak se vodi protiv oca Vladimira, majke Miljane i dječaka koji je pucao.

Nina Kobiljski, majka ubijene djevojčice, danas je u nastavku svog svjedočenja govorila i o Kecmanovićima i rekla da nije ispravno bilo što su držali toliku količinu oružja u kući, kao ni to što nisu pomogli svom sinu koji je pokazivao znakove da nije u redu.

“On o problemu ne priča, on uzima oružje, puca na glave i tela dece i na taj način leči depresiju i frustracije, na način na koji ga je otac učio”, navela je Kobiljski pričajući o maloljetniku.

Njen suprug Dragan Kobiljski je kazao da je ćerka bila njegova mezimica i dodao da se plaši da Kecmanovići budu na slobodi, jer oni, kako tvrdi, neće zaboraviti da rukuju oružjem nikad.

Bojan Asović, otac druge ubijene djevojčice, rekao je da je i on tog dana umro, ali da zbog mlađeg sina mora da nastavi da živi, prenosi Euronews.

Njegova supruga Marija Asović je istakla da je 2. maja ona sa svojom djecom igrala “ne ljuti se čovječe” dok su Kecmanovići spremali molotovljeve koktele, ukazujući da to govori dosta o porodicama.

Asovićeva je rekla i da nije normalno što se roditelji dječaka ne osjećaju odgovornim i dodala da su krili da imaju bolesno dijete da ne bi ugrozii svoj ugled. Nakon pauze svjedočiće porodice Negić i Anđelković.

Tužbu je podnijelo ukupno 27 tužilaca, odnosno članova porodica žrtava masakra, a tuženi su maloljetnik K.K. i njegovi majka i otac.

Sud će odlučivati o tužbi i tek po okončanju parničnog postupka će donijeti odluku da li u potpunosti ili djelimično prihvata tužbeni zahtjev porodica, ili ga eventualno odbija.

Tužba je podnesena u parničnom postupku zbog naknade nematerijalne štete za pretrpljene duševne bolove uslijed smrti bliskog lica, kao i na ime pretrpljenog straha.

Ovom tužbom je zatražena i novčana renta odnosno buduće davanje određenog iznosa novca od dana presuđenja pa dok za to traju uslovi – i to na ime buduće nematerijalne štete za pretrpljene duševne bolove uslijed smrti bliskog lica.

Pred ovim sudom vodi se i krivični postupak protiv oca i majke dječaka, kao i vlasnika i instruktora streljačkog kluba u kojem je kako se sumnja K.K. učio da puca, dok je maloljetnik krivično neodgovoran jer u trenutku masakra nije navršio 14 godina. Sud je u ovom slučaju prihvatio predlog Višeg javnog tužilaštva u Beogradu i zatvorio suđenje za javnost.

Takođe, vodi se i parnični postupak koji su protiv Kecmanovića, škole u kojoj se desio masakr i države Srbije i tu tužbu su podnijeli članovi porodice Dukić čija je ćerka tog tada ubijena. Nastavnica istorije koja je tada teško ranjena nedavno je takođe podnijela tužbu protiv roditelja maloljetnog K.K.

(Nezavisne – Foto: Tanjug)

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *