Portugal i Francuska prve reprezentacije koje su ovo uradile

October 14, 2023, 7:12 am

Pored Portugala na EURO su se ove večeri plasirala i Francuska koja je u gostima u derbiju Grupe B pobedila Holandiju 2:1, ali i Belgija pobedom takođe u gostima nad Austrijom 3:2.

Najlepše je kada se viza ovjeri u direktnom duelu, a upravo je to učinila Portugala. Navigatori su dočekali u borbi za prvo mjesto u Grupi J Slovačku i slavili 3:2. Junak pobjede ekipe Roberta Martinesa bio je dvostruki strijelac Kristijano Ronaldo.

Seriju golova na Dragau otvorio je Ramos u 18. minutu. I to na asistenciju, veoma raspoloženog Bruna Fernandeša. Na 2:0 povisio je prvim golom na meču Kristijano Ronaldo sa penala u 29. minutu.

Slovaci su uspjeli da smanje u 69. minutu preko Hancka. Ali je samo tri minuta kasnije Ronaldo postigao drugi gol, a Bruno zabilježio drugu asistenciju. Konačnih 3:2 postavio je Lobotka u 80. minutu.

U preostalom meču grupe Island i Luksemburg odigrali su nerješeno 1:1, zahvaljujući čemu Portugalci već poslije sedam kola proslavljaju plasman na EURO.

Izvor: Nezavisne novine