Portland “brejknuo” Lejkerse, Hjuston i Majami sigurni (VIDEO)

August 19, 2020, 10:54 am
Košarkaši Portlanda napravili su “brejk” na startu plej-ofa, pošto su kao osmoplasirani tim Zapada bili bolji od prvoplasiranih Lejkersa rezultatom 100:93. Lilard i Nurkić najzaslužniji za pobjedu Blejzersa nad favorizovanim protivnikom iz Los Anđelesa. Vođstva od 1-0 i za Hjuston i Majami.

U drugom danu prvog kola plej-ofa NBA lige u “Diznijevom svijetu” vidjeli smo i drugo “uznemirivanje”.

Najprije je uz odličnu partiju Nikole Vučevića Orlando savladao Milvoki, najbolji tim u regularnom dijelu sezone, a onda su Portland Trejlblejzersi kasnije te NBA večeri pobijedili Los Anđeles Lejkerse, lidere Zapada sa 100:93.

Portland je vodio tokom cijelog meča, sve do početka posljednje četvrtine kada su Lejkersi prvi put prešli u vođstvo.

Činilo se da neće biti iznenađenja, ali su evidentno umorni Blejzersi smogli snage da se vrate u igru, preuzmu vođstvo i odbrane ga u posljednja dva minuta.

U pobjedničkom sastavu tradicionalno najbolji Demijan Lilard sa 34 pona. dok je Јusuf Nurkić zabilježio 15 skokova i 16 poena.

Kod Lejkersa Entoni Dejvis postigao je 28 poena, dok je Lebron Džejms imao tripl-dabl sa 23 poena, 17 skokova i 16 asistencija.

U ostalim utakmicama Hjuston je bez Vestrbuka lakše nego što se očekivalo pobijedio Oklahomu sa 123:108, uz 37 poena i 11 skokova Džejmsa “brade” Hardena, dok je Majami kao “gost” pobijedio Indijanu sa 113:101, uz odlično izdanje Džimija Batlera, strijelca 28 poena.

Košarkaši Orlanda brejkom su započeli plej-of NBA lige u “mjehuru”, savladavši najbolju ekipu Istoka, Milvoki bakse – 122:110. Nikola Vučević ostavio u sjenci jednu od najvećih košarkaških zvijezda Јanisa Adetokumba.

Košarkaši Orlanda na najbolji mogući način iskoristili su činjenicu da kao nominalni gosti igraju na svom terenu na Floridi i već u prvoj utakmici plej-ofa napravili iznenađenje.

Nikola Vučević odigrao je fantastičan meč, postigao 35 poena, uz 14 skokova i pokazao da se “Magija” neće unaprijed predati protiv favorizovanih Baksa.

Daleko od toga da Јanis nije odigrao dobro, naprotiv, meč je završio sa 31 poenom, 17 skokova i 7 asistencija, ali mu je u većem dijelu utakmice nedostajala podrška saigrača.

Orlando je već u prvoj četvrtini stekao 10 poena prednosti, koju je ljubomorno sačuvao do samog kraja. Milvoku je u nekoliko navrata prilazio, ali je Medžik svaki put odbijao napade do konačnog trijumfa.

Druga utakmica u seriji igra se u četvrtak, a ponovo će nominalni domaćin biti Milvoki, iako se svi mečevi plej-ofa igraju u Diznivorldu na Floridi.