Povovom obilježavanja međunarodnog dana porodice, u Tesliću je održana prigodna kulturno-zabavna manifestacija , na kojoj su učešće uzeli mališani iz lokalnih vrtića, te kulturno umjetničkih i muzičkih društava. Riječ je o manifestaciji, koju tradicionalno povodom obilježavanja ovog datuma, organizuje načelnik ove lokalne zajednice.
Da porodična sloga nema alternativu, svojim primjerom pokazuje teslićka porodica Tešić iz koje svoje životne puteve grade četiri mlade djevojke. Dan porodice, kažu, prilika je da svojom porukom, ohrabre mlade ljude.
„Da im kažemo da se može uspjeti, može živjeti uz malo više rada i odricanja. I da im dam poruku da, zabilo šta, osnovni stub svega je porodica“ poručuje Branko Tešić, otac
Zadovoljna, srećna i obezbijeđena porodica treba da bude cilj i temelj svakog društva , istakao je načelnik opštine Milan Miličević.
„Još jedna prilika da na simboličan način ukažemo na značaj porodičnog života, porodice, unutarporodičnih odnosa. Jer porodica je ono od čega sve potiče“ rekao je Miličević.
Kulturno zabavni program manifestacije, i ove kao i ranijih godina, svojim nastupima među ostalim obogatili su i mališani iz teslićkih vrtića.
Manifestaciju je organizovao načelnik opštine, uz podršku Turističke organizacije i Kulturnog centra Teslić, te Uduženja višečlanih porodica 4+.
Tradicionalno, manifestacija je okupila brojne teslićane, koji su svoijm pristvom podržali najmlađe sugrađanje i na taj način obilježili Međunarodni dan porodice.
TV K3