Prema izvorima ovog lista, on je juče nakon saslušanja u Tužilaštvu prebačen u jednu bolnicu u Crnoj Gori, ali se ne navodi koju.
Dikić je juče nekoliko sati proveo u Specijalnom tužilaštvu.
Prema procjeni zatvorskih ljekara, Dikiću je neophodan dvadesetčetvorosatni ljekarski nadzor i posebne pretrage koje se mogu obaviti u Kliničkom centru Crne Gore. Izvori iz istrage pojasnili su da je, bez obzira na važnost postupka koji je u toku, prioritet Dikićevo zdravlje i njegova stabilizacija.
Dikić je juče, nakon saslušanja, primljen oko 17 časova na odjeljenje, ljekar ga je pregledao i zakazao pretrage kako bi mu bila određena adekvatna terapija i liječenje.
O svemu je obaviješten tužilac, koji će u narednom periodu morati da dolazi u posjetu Dikiću kako bi ga saslušao.
Za vrijeme bolničkog liječenja, osim pod nadzorom ljekara, o Dikićevoj bezbjednosti danonoćno će brinuti više policajaca.
Proširena istraga o planiranju terorističkih napada
Specijalno tužilaštvo za organizovani kriminal proširilo je istragu o planiranju terorističkih napada u noći 16. oktobra i uskoro će zahtijevati izručenje više državljana Srbije, a putem međunarodne pravne pomoći poslaće istražne podatke nadležnim organima Ruske Federacije i zatražiti saslušanje dvojice ruskih državljana protiv kojih postoje osnove sumnje da su organizatori akcije, piše Pobjeda.
Pozivajući se na svoja saznanja ovaj podgorički dnevnik piše da je, nakon opsežne istrage, Specijalno tužilaštvo, u saradnji sa institucijama i službama iz Srbije, došlo do bitnih dokaza koji su osnova za proširenje istrage na nekolicinu srpskih državljana koji su bili upleteni u organizaciju i sprovođenje terorističkih planova u Crnoj Gori.
Za sada, navodi list, nema informacija da li je riječ o ljudima koji su bili zaduženi da se pridruže grupi Bratislava Dikića, ili je riječ o posebnim ekipama koje su planirale paralelne akcije, kako je to na konferenciji za novinare nagovijestio glavni specijalni tužilac Milivoje Katnić. Crna Gora i Srbija imaju zaključen bilateralni sporazum kojim se omogućava izručenje domicilnih državljana.
U slučaju dvojice ruskih državljana, crnogorske institucije će koristiti mehanizme međunarodne pravne pomoći kojim se definiše saradnja i obezbjeđuje da se osumnjičeni državljani saslušaju u slučajevima kada nisu dostupni institucijama države koja ih sumnjiči za neko krivično djelo. Podatak da će Specijalno tužilaštvo, ali i Ministarstvo pravde posegnuti za institutom međunarodne pravne pomoći ukazuje da crnogorski istražni organi znaju identitet ruskih državljana i raspolažu dokazima o njihovom učešću u planiranju događaja 16. oktobra na teritoriji Crne Gore, navodi Pobjeda.
RTRS