Partizan upisao i drugu pobjedu nad Zvezdom u finalu ABA lige

June 16, 2023, 5:19 am

Košarkaši Partizana pobijedili su i u drugoj utakmici finalne serije ABA lige ekipu Crvene zvezde, rezultatom 87:78, poveli sa 2-0 i nedostaje im još jedna pobjeda za titulu regionalnog prvaka, ali ih očekuje težak posao jer je u narednom duelu domaćin vječiti rival.

Za razliku od prve utakmice koju je Partizan riješio praktično u prvom poluvremenu, u ovoj je poslije 20 minuta igre rezultat bio izjednačen na 44:44 pa je pobjednik riješen u nastavku gdje su crno-bijeli bili fokusiraniji i kreativniji u napadu.

Utakmicu je sjajno otvorio Smailagić sa pet uzastopnih poena, a dobru partiju je najavio Nedović prvom trojkom na drugoj strani.
Zvezda je jurila egal, Partizan je bježao trojkama i poenima sa linije za slobodna bacanja pa je poslije prve dionice imao jedan poen viška – 23:22.

Do rezultatske klackalice se stiglo u drugoj dionici, pogađali su trojke igrači obje ekipe, Smailagić je nastavio da zakucava, a potom je uslijedio “obračun” Papapetrua i Nedovića koji su u kratkom periodu ubacili po šest poena.

Nedović je poslije jednog pada i uvreda sa tribina dobio dodatan stimulans, upisao je pet poena u nizu, donio prednost svom timu, ali je u posljednjem napadu Partizana Madar pogodio izuzetno težak šut sa poludistance gotovo sa linije iza table za konačnih 44:44 u prvom poluvremenu.

U Partizanu je zablistao Smailagić sa 15 poena, koliko je na drugoj strani imao i Nedović, a zanimljivost je da su crno-bijeli prikupili čak 13 indeksnih poena više od rivala – 53:40.

Treća dionica je startovala greškama sa obje strane, a konačno je nešto od igre viđeno kada je Lesor pronašao prostor, dvaput je zakucao i potom asistirao za trojku Nanelija, što je Partizan odvelo vođstvo od 56:50, a sa tri slobodna bacanja donio je i najvećih osam poena viška – 59:51.

Kao problem za Partizan pojavila se četvrta lična greška Egzuma, na drugoj strani je Petrušev gubio lopte, niz loših napada crno-bijelih prekinuo je Naneli svojom novom trojkom, nadovezao se i Ledej, ali je u posljednjim momentima dionice na šest poena razlike smanjio (68:62) Lazić.

Čak dva minuta niko nije mogao do poena u finalnom kvartalu, bravu je otvorio Madar, nastavio je Vildosa na drugoj strani, a Lazarević je promašio zicer kojim je Zvezdu mogao da vrati na svega tri poena zaostatka.

Sa četiri poena u nizu Anđušić je podigao razliku na devet poena (74:65), mogao je Lesor potom da to podigne na dvocifreni broj, ali je nizom poena Mitrovića Zvezda ostala u igri sa sedam poena zaostatka na četiri i po minuta do kraja duela, a trojka Vildose je vratila rivale na četiri poena razlike.

Poslije dve uzastopne greške i izgubljene lopte, Zvezda je kažnjena trojkom Nanelija na dva minuta do kraja za osam poena prednosti crno-belih, faul Smailagića je dao crveno-belima šansu za povratak, a poslije skoka u napadu Bentil je smanjio razliku.

Ipak, nije to bilo dovoljno za Zvezdu da ugrozi Partizan koji je sačuvao vođstvo i ostvario drugu pobjedu u finalnoj seriji ABA lige, koja se sada seli na teren crveno-bijelih i u nedjelju će Partizan imati šansu da postane regionalni šampion.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Smailagić i Naneli sa po 15 poena, Lesor i Panter su dodali po 13, a Ledej 12, dok su dvocifreni učinak na drugoj strani imali Nedović sa 21 i Dobrić sa 11 poena.

RTRS (Foto: RTRS)