Partizan u četvrtfinalu Evrokupa

February 6, 2020, 8:01 am

Košarkaši Partizana savladali su ekipu Virtusa u Bolonji sa 84:82 u petom kolu Top16 faze Evrokupa. Crno-bijeli su se plasirali u četvrtfinale takmičenja, kao prvoplasirana ekipa Grupe E.

Partizan je riješio sve dileme i matematičke proračune oko plasmana u četvrtfinale Evrokupa.

Crno-bijeli su savladali Virtus i u Bolonji i kao prvoplasirana ekipa iz Grupe E prolaze u narednu fazu takmičenja.

Izuzetno uzbudljiv i dramatičan meč odigrali su Virtus i Partizan u prepunoj dvorani u Bolonji, a srpska ekipa do pobjede je došla nakon preokreta i u posljednjim sekundama meča.

Virtus je od samog starta meča stekao prednost. Prva četvrtina protekla je sa veoma malim brojem poena, solidnim odbranama i ne toliko dobrim napadima. U drugoj četvrtini Virtus je dodao gas, počeo da pogađa u visokim procentima za tri poena i stekao dvocifrenu prednost.

Partizan je na momente bio u deficitu od 14 poena, ali su crno-bijeli konstantno bili u naletima i rezultatski opstajali u meči.

Treća četvrtina donijela je seriju Partizanovih trojki, dvije je pogodio Trifunović, a po jednu Pejdž i Јaramaz, čime je Partizan spustio razliku na samo tri poena.

U posljednjoj dionici, srpski tim je igrao sjajnu odbranu i potpuno zatvorio prilaze ka svom košu. Nakon praznog hoda, nastala je rezultatska klackalica, pa je meč otišao u veoma neizvjesnu završnicu.

Virtus, uprkos svom trudu, nije uspijevao u završnici da poentira, što je Partizan znao da kazni. Rade Zagorac postigao je poene za preokret, nakon ukradene lopte nad Teodosićem, a potom i sa linije za slobodnih bacanja Kori Volden je potvrdio trijumf.

Virtus je imao dva šuta za pobjedu, jedan je promašio Miloš Teodosić, a drugi u posljednjoj sekundi Stefan Marković.

Najefikasniji u pobjedi Partizana bio je Kori Volden, koji je bio i MVP utakmice sa učinkom od 29 poena i pet skokova. Јedini dvocifreni strijelac pored Voldena bio je Tomas koji je upisao 10 poena.

U redovima Virtusa istkali su se Teodosić sa 24 i Marković sa 17 poena.

Partizan je upisao četvrtu pobjedu u pet odigranih utakmica i kao prvoplasirana ekipa obezbijedio prolaz u četvrtfinale, dok je Virtus drugi sa tri pobjede i dva poraza, oba od Partizana.