Partizan siguran protiv Žalgirisa u Kaunasu

December 14, 2023, 8:46 pm

Košarkaši Partizana pobijedili su večeras na gostovanju ekipu Žalgirisa sa 93:85 (29:21, 29:23, 18:20, 17:21), u utakmici 14. kola Evrolige.

Najbolji u sastavu “crno-bijelih” bio je Kevin Panter sa 22 poena, dok je Pi DŽej Doužer dodao 16 poena, sedam skokova i četiri asistencije.

U ekipi Žalgirisa istakao se Kenan Evans sa 30 poena, dva skoka i četiri asistencije.

Gosti su bolje otvorili meč, imali su seriju 10-0 kojom su potom nametnuli svoj ritam. Košarkaši Žalgirisa su se opredijelili da u napadu šutiraju za tri poena, što je na momente donosilo rezultat. Panter i Ledej su svojim poenima održavali prednost Partizana na bar osam poena.

U drugoj dionici spolja linija Partizana zaigrala je još bolje, pogotovo Doužer koji je sa poludistance dolazio do lakih poena. Gosti su se sa druge strane mučili u odbrani i zbog toga nisu dugo držali prednost od 16 poena.

Opet su se domaći košarkaši u jednom trenutku vratili u meč trojkama, ali u odbrani su bili neorganizovani što su gosti kažnjavali. Panter i Doužer su tada bili najefikasniji u timu Partizana.

Tokom treće četvrtine Žalgiris je serijom 9-0 uspio da se opet vrati u meč. Partizan se mučio sa organizacijom napada, pogotovo kroz tranziciju. Na drugoj strani domaći igrači su vezali više poena sa linije za tri poena i tako došli na zaostatak od samo šest poena.

“Crno-bijeli” su ipak preko reketa i kontri uspijevali da dođu da preko potrebnih poena i tako vrate osjetnu prednost.

U posljednjoj dionici “crno-bijeli” su potpuno kontrolisali skok na oba kraja terena, dok su u napadu bili efikasni kao i tokom druge četvrtine. Domaći tim je pokušavao sa šutem za tri poena, ali oslanjanje samo na taj aspekt igre, nije pomoglo Žalgirisu.

Tanjug; Foto: TANJUG/VLADIMIR ŠPORČIĆ