Partizan savladao Olimpiju

March 4, 2024, 9:07 am

U 21. kolu ABA lige, košarkaši Partizan bili su bolji od tima iz Ljubljane sa 110:102 (42:24, 28:33, 17:20, 23:25).

Partizan je oborio dva rekorda regionalnog šampionata i došao do veoma važne pobjede protiv Cedevita Olimpije. Crno-bijeli su u Štark areni postigli 42 poena za prvih deset minuta, odnosno 70 u prvom poluvremenu, što su na kraju meča uspjeli da materijalizuju za konačnih 110:102.

Početak meča je protekao u efikasnoj igri na obje strane, a kapiten Panter je poveo crno-bijeli tim ka postizanju rekordnog broja poena u prvoj četvrtini. U startu prvog perioda, pratili su ga Doužer i Kaminski, da bi ulaskom Avramovića i Anđušića crno-bijeli dodatno podigli efikasnost i tako stigli do 42 poena za deset minuta. Do odlaska na petnaestominutnu pauzu, semafor je pokazivao 70 poena na kontu Partizana, ali su gosti iz Ljubljane uspjeli da priđu na 13 poena zaostatka pred nastavak meča.

I u drugom dijelu igre, gosti su jednostavno “odbijali da padnu” i koristili su svaku priliku da dodatno ugroze vođstvo crno-bijelih. U završnici meča, Cedevita Olimpija je čak prišla na 104:102, ali su crno-beli sa završnih 6:0 stavili tačku na ovaj meč.

(Nezavisne – Foto: KK PARTIZAN)